Ливърпул спечели убедително с 3:0 при визитата си на Сток Сити в среща от 14-ия кръг на английската Висша лига и запази петата си позиция.

Садио Мане (17) вкара първия си гол за мърсисайдци от шест мача насам в английския елит след асистенция на Соланке. Минута преди края на първата част Мане нацели и страничната греда, след като бе излязал очи в очи с вратаря на гостите Грант.

След почивката влезлият като резерва Мохамед Салах (77, 83) се отличи с две попадения, като за първото от тях асистенцията бе на Мане. Египтянинът има 17 гола от началото на сезона и оглавява листата на реализаторите във Висшата лига.

Със седмия си успех през кампания Ливърпул събра 26 точки и остава на петата позиция. Сток Сити е на 16-о място с 13 точки.