Шефилд Юнайтед срази Тотнъм и го задмина ВИДЕО

„Остриетата“ надвиха „шпорите“ и изпревариха още Арсенал

снимка: Getty Images/Gulliver
1 от 1

Шефилд Юнайтед победи у дома Тотнъм с 3:1 в среща от 32-ия кръг на английската Висша лига и го задминаха във временното класиране.

Норвежкият халф Сандер Берге (31) даде аванс на домакините след асистенция на Крис Башам и това бе единственият гол за първата част, в която гостите не успяха да реализират някое от положенията си.

След почивката „шпорите“ търсеха активно изравняването, но вместо това инкасираха второ попадение, дело на френския нападател Лис Мусе (69) след асистенция на ирландеца Енда Стивънс. Оливър Макбърни (84) пък направи разликата класическа след подаване на Берге. Едва в края голмайсторът на гостите Хари Кейн (90) се разписа след пас на Хьон-Мин Сон, но само оформи крайния резултат.

С тази победа „остриетата“ събраха 47 точки и не само изпревариха съперника, но се настаниха на седмата позиция. Тотнъм е девети с 45 точки и на 9 зад четвъртия Челси, който е на позиция за участие в Шампионската лига.

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА - 32 КРЪГ

Манчестър Юнайтед - Брайтън 3:0
1:0 Мейсън Грийнууд (16), 2:0 Бруно Фернандеш (29), 3:0 Бруно Фернандеш (50)

Арсенал - Норич 4:0
1:0 Пиер-Емерик Обамеянг (33), 2:0 Гранит Джака (37), 3:0 Пиер-Емерик Обамеянг (67), 4:0 Седрик Соареш (81)

Борнемут - Нюкасъл 1:4
0:1 Дуайт Гайл (5), 0:2 Шон Лонгстаф (30), 0:3 Мигел Алмирон (57), 0:4 Валентино Лазаро (77), 1:4 Дан Гослинг (90+4)

Евертън - Лестър 2:1
1:0 Ричарлисон (10), 2:0 Гилфи Сигурдсон (16), 2:1 Келеши Ихиеначо (51)

Уест Хям - Челси 3:2
0:1 Уилиан (42-дузпа), 1:1 Томаш Сучек (45), 2:1 Антонио (51), 2:2 Уилиан (72), 3:2 Ярмоленко (89)

Шефилд Юнайтед - Тотнъм 3:1
1:0 Сандер Берге (31), 21 Лис Мусе (69), 3:0 Оливър Макбърни (84), 3:1 Хари Кейн (90)

От 22:15 часа