Шефилд Юнайтед размаза у дома Челси с класиката 3:0 в мач от 35-ия кръг на английската Висша лига и се изкачи на петото място във временното класиране.

Дейвид МакГолдрик (18) вкара първия гол в мача, а Оливър Макбърни (33) удвои аванса на домакините още преди почивката след асистенция на Енда Стивънс.

През втората част футболистите на Франк Лампард така и не успяха да отвърнат на удара, а инкасираха още едно попадение, дело на МакГолдрик (77) за крайното 3:0.

След успеха си „остриетата“ са шести с 54 точки и на 4 зад петия Манчестър Юнайтед. Челси остава засега трети с 60 точки и една повече от Лестър и на две пред „червените дяволи“, но и двата тима не са изиграли срещите си от кръга.

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА – 34 КРЪГ
От събота
Норич – Уест Хям 0:4

0:1 Михаил Антонио (11), 0:2 Михаил Антонио (45+1), Михаил Антонио (54), 0:4 Михаил Антонио (74)

Уотфорд – Нкасъл 2:1
0:1 Дуайт Гейл (23), 1:1 Трой Дийни (52-дузпа), 2:1 Трой Дийни (82-дузпа)

Ливърпул – Бърнли 1:1
1:0 Анди Робъртсън (34), 1:1 Джей Родригес (69)

Шефилд Юнайтед – Челси 3:0
1:0 Дейвид МакГолдрик (18), 2:0 Оливър Макбърни (33), 3:0 Дейвид МакГолдрик (77)

От 22:00 часа: Брайтън – Манчестър Сити