Шампионът Манчестър Сити разби у дома Нотингам с 6:0 в мач от междинния пети кръг на английската Висша лига.

Норвежкият нападател Ерлинг Холанд (12, 23, 38) се развихри за първата част с хеттрик, като за първия и третия гол асистенциите бяха дело на Фил Фодън и Джон Стоунс. Холанд стана най-резултатният футболист след първите си пет мача във Висшата лига. Нападателят вече има 9 гола този сезон и изпревари легендата на "гражданите" Серхио Агуеро и бившия нападател на Ковънтри Мики Куин. Холанд стана и играчът, който най-бързо записва два хеттрика във Висшата лига. След него останаха Демба Ба, на който му трябваха 21 мача, Тони Йебоа, Фернандо Торес и Фабрицио Раванели.

След почивката Жоао Кансело (50) се разписа след пас на Бернардо Силва, а аржентинецът Хулиан Алварес (65, 87) оформи крайното 6:0 с две попадения.

В същото време лидерът Арсенал надви гостуващия Астън Вила с 2:1 и остава без грешка на върха. Габриел Жезус (30) материализира превъзходството на „артилеристите“ през първата част, в която Сака и Мартинели направиха фрапантни пропуски. Дъглас Луис (74) изравни за гостите от Бирмингам, но радостта им бе кратка и Габриел Мартинели (77) се разписа за 2:1 след асистенция на Букайо Сака, носейки победата на домакините.

След тези резултати Арсенал остава на върха с 15 точки пред Манчестър Сити с 13. Нотингам е 14-и с 4 точки, а Астън Вила заема 17-а позиция с 3 точки.

Борнемут и Уулвърхемптън пък завършиха 0:0 и спечелиха по точка. „Черешките“ са 15-и с 4 точки, а „вълците“ са предпоследни с 3 точки.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В АНГЛИЙСКАТА ВИСША ЛИГА - ТУК!