Тимовете на Манчестър Сити, Манчестър Юнайтед и Лестър последваха Астън Вила на 1/2-финалите в турнира за Купата на Лигата в Англия. Във вторник Вила разби експериментален състав на Ливърпул с 5:0, а в сряда вечер бяха изиграни и останалите 1/4-финали.

Манчестър Сити спечели с 3:1 при визитата си на третодивизионния Оксфорд Юнайтед. Жоао Кансело (22) откри резултата, а Мат Тейлър (46) изравни за домакините веднага след почивката. Рахийм Стърлинг (50, 70) вкара два гола след асистенции на Анхелиньо и Габриел Жезус и прати „гражданите“ на 1/2-финал.

Манчестър Юнайтед срази у дома четвъртодивизионния Колчестър с 3:0 и също се класира за 1/2-финалите на турнира. Маркъс Рашфорд (51) реализира първия гол след пас на Матич, а в пет минути след това Джаксън от гостите си вкара автогол. Антони Марсиал (61) оформи крайния резултат след подаване на Рашфорд.

Най-драматичният полуфинал се изигра в Ливърпул, където Евертън навакса два гола пасив за 2:2 в редовното време срещу Лестър, но отпадна след изпълнение на дузпи. Джеймс Мадисън (26) и Джони Евънс (29) вкараха след асистенции на Рикардо Перейра и Джейми Варди два бързи гола за „лисиците“, които пропиляха аванса си след почивката. Том Дейвис (70) намали след пас на Ричарлисон, а Лейтън Бейнс (90+1) изравни в добавеното време след подаване на Тосун. Последва директно изпълнение на дузпи, при които Лестър спечели с 4:2. Само Медисън пропусна първата дузпа за „лисиците“, докато Тосун и Бейнс сгрешиха за „карамелите“ от бялата точка.