Манчестър Сити победи Брентфорд с 2:0 у дома в среща от 24-ия кръг на английската Висша лига.

Първата по-сериозна възможност за гол дойде в 35-ата минута, в която Аймерик Лапорт стреля покрай гредата. Само пет минути след това Сити получи дузпа, която Рияд Марез превърна в гол (1:0).

Втората част стартира вяло, а за отбелязване бе единствено появата в игра на замесилия се в пиянски скандал преди дни Джак Грийлиш.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Вратарят на Брентфорд направи събитията на терена по-интересно в 70-ата минута, след като изчисти топката в краката на дебнещия Стърлинг. Той стреля, ударът му бе отбит, а топката попадна у Кевин де Бройне, който нямаше проблем да се разпише за 2:0 в опразнената врата.

До края Брентфорд опита да направи резултата по-почетен, но така и не стигна до реална възможност за гол.

Манчестър Сити води с 12 точки и два мача повече на преследвача Ливърпул. Челси е на трето място, а Уест Хям допълва топ 4 и точка и мач повече от петия Манчестър Юнайтед.