Уотфорд разби у дома прекия конкурент Астън Вила с 3:0 в среща от 20-ия кръг и направи нова важна крачка към оцеляването си във Висшата лига. Трой Дийни (42, 67-дузпа) вкара два гола, а един добави Исмаила Сар (71). „Стършелите“ играха в намален състав от 57-ата минута, когато Мариапа бе изгонен с втори жълт и червен картон. След успеха си те остават предпоследни с 16 точки, но са само на 2 зад Астън Вила, който също е в зоната на изпадащите и е само на точка от спасителния бряг.

Саутхемптън и Кристъл Палас пък завършиха 1:1 в друга среща от този кръг. След първо полувреме без голове „орлите“ от Лондон поведоха с попадение на Джеймс Томкинс (50). Дани Ингс (74) изравни за „светците“ и оформи крайния резултат. Така в трети пореден кръг Саутхемптън е без загуба – 2 победи и 1 равенство, заемайки 15-а позиция с 22 точки. Кристъл Палас е девети с 27 точки преди останалите срещи от кръга.