Нюкасъл продължава да впечатлява през пролетта и срази като гост последния Норич с 3:0 на "Кероу Роуд" в мач от 34-ия кръг на английската Висша лига, излизайки на девета позиция във временното класиране.

Жоелинтон откри резултата в 35-ата минута с удар от около 12-13 метра и отново той бе точен в 41-ата минута, реализирайки отблизо.

Четири минути след почивката друг бразилец - Бруно Гимараеш, подпечата победата на "джордитата". Полузащитникът се възползва от грешка при изнасянато на "канарчетата" и открадна топката, а впоследствие с красив прехвърлящ удар матира Тим Крул за трети път.

След четвъртата поредна победа "свраките" събраха 43 точки и вече са девети. С точка по-малко е Лестър, който завърши 0:0 при визитата си на Астън Вила и все пак има две срещи пасив.