Нюкасъл разби един от претендентите за участие в евротурнирите Шефилд Юнайтед с 3:0 на "Сейнт Джемсис Парк" в мач от 30-ия кръг на английската Висша лига.

След нулево първо полувреме, защитникът на гостите Джон Еган бе изгонен в 50-ата минута заради втори жълт картон. "Свраките" се възползваха от това и поведоха чрез Алекс Сен-Максимен (55). Второто попадение не закъсня и асистиралият за първия гол Мат Ричи (69) удвои преднината на домакините след пас на Хейдън. Жоелинтон (78) пък сложи точка на спора след комбинация с Алмирон.

С тази победа Нюкасъл събра 38 точки, които най-вероятно са достатъчни за запазване на мястото в елита. "Свраките" са на 12-а позиция при оставащи 3 мача от този кръг. Шефилд Юнайтед остана на седмо място с 44 точки. „Остриетата“ губят темпо и изостават на 4 точки от четвъртия Челси, който е с мач по-малко.