Тотнъм обърна Борнемут като гост с 4:1, но даде цели три жертви, след като Хари Кейн, Дани Роуз и Деле Али напуснаха терена с контузии.

Началото на срещата бе прекрасно за домакините, които откриха след 7 минути игра. Голмайстор бе Джуниър Станислас - 1:0.

Постепенно "шпорите" поеха инициативата, като гол на Кейн бе правилно отменен в 27-ата минута заради засада. 2 минути по-късно нападателят напусна терена с болки в ходилото след контакт с Асмир Бегович.

Тотнъм успя да изравни в 35-ата минута, когато Деле Али се възползва от хубаво подаване на Серж Орие - 1:1.

Второто полувреме отново започна добре за "черешките", които бяха близо до втори гол, но с пропуски се отчетоха Франсис и Нейтън Аке.

Така дойде и 62-ата минута, в която Сон намери Деле Али, а англичанинът вкара второто си попадение в срещата - 2:1 за "шпорите".

В 81-ата минута дойде още една лоша новина за Маурисио Почетино, след като Дани Роуз напусна с контузия.

В 84-ата минута Борнемут изравни, но голът бе отменен заради нарушение на Калъм Уилсън.

Хьон-Мин Сон направи резултата 3:1 в полза на гостите в 87-ата минута, а само 1 по-рано и Деле Али напусна терена с травма.

Така се стигна до първата минута на добавеното време, в която Серж Орие оформи крайното 4:1 за "шпорите".

След този успех Тотнъм вече е трети с 61 точки (1 повече от четвъртия Ливърпул), а Борнемут е дванадесети с 33 пункта.