Тотнъм завърши 0:0 при визитата си на Челси в лондонското дерби от десетия кръг и се върна на върха в английската Висша лига с по-добра голова разлика от шампиона Ливърпул.

Срещата на "Стамфорд Бридж" не предложи на зрителите кой знае колко голови положения пред двете врати и логично се стигна до равенство. Първата по-интересна ситуация дойде в 9-ата минута, когато Стивън Бергвайн шутира от границата на наказателното поле, но топката мина малко над напречната греда. Две минути след това гол на Тимо Вернер за домакините не бе зачетен заради засада на германеца. Пет минути по-късно Серж Орие насочи топката към долния ляв ъгъл на вратата на "сините", но Едуард Менди сигурно улови. До края на полувремето нито един от двата тима не успя да създаде опасна ситуация.

След почивката едва в 65-ата минута грешка на отбраната на „шпорите“ остави шанс на Тами Ейбрахам да отправи удар към вратата на Юго Лорис, но топката премина покрай дясната греда. Две минути по-късно Хаким Зиеш стреля от точката за дузпата, но над вратата.

Девет минути преди края на редовното време Мейсън Маунт получи страхотен пас на границата на наказателното поле и опита със силен удар, но Юго Лорис показа класа и спаси.

След равенството Тотнъм е на върха с 21 точки и по-добра голова разлика от Ливърпул, а Челси е трети с 19 точки.

В следващия кръг "сините" приемат Лийдс, а възпитаниците на Жозе Моуриньо домакинстват на големия си враг на зеления терен Арсенал в друг лондонски сблъсък.

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА - 10 КРЪГ

27 ноември 2020 г. (петък), 22:00 часа
Кристъл Палас - Нюкасъл 0:2
0:1 Калъм Уилсън (88), 0:2 Жоелинтон (90)

28 ноември 2020 г. (събота), 14:30 часа
Брайтън - Ливърпул 1:1
0:1 Диего Жота (60), 1:1 Паскал Грос (90+3-дузпа)

28 ноември 2020 г. (събота), 17:00 часа
Манчестър Сити - Бърнли 5:0
1:0 Рияд Марез (6), 2:0 Рияд Марез (22), 3:0 Бенжамен Менди (41), 4:0 Феран Торес (66), 5:0 Рияд Марез (69)

Саутхемптън - Манчестър Юнайтед 2:3
1:0 Ян Беднарек (23), 2:0 Джеймс Уард-Проус (33), 2:1 Бруно Фернандеш (59), 2:2 Единсон Кавани (74), 2:3 Единсон Кавани (90+2)

29 ноември 2020 г. (неделя), 18:30 часа
Челси - Тотнъм 0:0

29 ноември 2020 г. (неделя), 21:15 часа