Тотнъм отвя у дома Евертън в мач от 28-ия кръг на английската Висша лига и отново поглежда смело към топ 4 във временното класиране.

Още в 14-ата минута Майкъл Кийн си вкара автогол и даде аванс на „шпорите“, а малко след това Хьон-Мин Сон (17) удвои след асистенция на привлечения от Ювентус Деян Кулушевски.

Хари Кейн (37) затвърди превъзходството на домакините с трети гол за тях през първата част, възползвайки се от подаване на Матю Дохърти.

Веднага след почивката Кулушевски записа втора асистенция, а Регилон (46) направи резултата 4:0. Хари Кейн (55) пък се разписа за втори път след нов пас на Дохърти, а „карамелите“ така и не намериха адекватен отговор и сили поне за почетен гол.

След успеха си Тотнъм събра 45 точки и се изравни с градския съперник Уест Хям, който е на шестата позиция с по-добра голова разлика. Двата тима са на 3 точки от друг лондонски съперник Арсенал, заемащ четвъртата позиция. Евертън засега е точно над зоната на изпадащите, на 17-ото място с 22 точки.