Тотнъм надви у дома Нюкасъл с 1:0 в отложен мач от 31-ия кръг на английската Висша лига и след равенството 1:1 на Челси срещу Хъдърсфийлд си осигури участие в Шампионската лига за втори пореден сезон.

Победния гол за „шпорите” реализира Хари Кейн (50), който пропусна сам срещу вратаря пет минути преди почивката. Като цяло играчите на Маурисио Почетино доминираха, а “свраките” удариха греда през първото полувреме след удар от фаул на Джонджо Шелви.

След успеха си Тотнъм е трети със 74 точки и сигурен участник в Шампионската лига, след като има аванс от 4 точки пред петия Челси кръг преди края на сезона. Нюкасъл е десети с 41 точки.

В същото време шампионът Манчестър Сити срази гостуващия Брайтън с 3:1 в друга отложена среща от този кръг и подобри три рекорда - брой победи в един сезон (31), брой вкарани голове в един сезон (105) и спечелени точки в един сезон (97). До днес постиженията се държаха от Челси - 30 победи през сезон 2016/17, 103 гола през сезон 2008/09 и 95 точки през сезон 2004/05.

Яя Туре изигра последния си домакински мач за "гражданите" и излезе на терена със съотборнците си при шпалир, направен от съперника. Данило (16), Бернардо Силва (34) и Фернандиньо (72) се разписаха за „гражданите”. Аржентинецът Леонардо Уйоа (20) вкара гола за „чайките”, които са 14-и с 40 точки.