Тотнъм завърши 1:1 у дома с Фулъм в лондонския сблъсък от 16-ия кръг на Висшата лига и пропусна страхотна възможност да излезе на третата позиция.

„Шпорите“ поведоха през първата част с гола на Хари Кейн (25) след асистенция на Серхио Регилон, а Хьон-Мин Сон пропиля страхотна възможност в 72-ата минута за удвояване на аванса, пращайки топката в гредата. Скоро след това Иван Кавайеро (74) изравни с глава.

В последната минута от редовното време Серхио Регилон прати топката в мрежата на гостите, но страничният съдия бе вдигнал високо своя флаг и сигнализира за засада. В крайна сметка резултатът до края остана непроменен и двата тима добавиха по точка към активите си.

След ремито Тотнъм е шести с 30 точки, докато Фулъм продължава борбата си за оцеляване и заема 18-ата позиция в класирането с 12 пункта.