Тотнъм разби у дома Лестър с класиката 3:0 в среща от предпоследния 37-и кръг на английската Висша лига. „Шпорите“ се изкачиха на шестото място във временното класиране и нанесоха сериозен удар по амбициите на „лисиците“ да участват в Шампионската лига.

Още в 6-ата минута Джеймс Джъстин си вкара автогол, а голмайсторът на домакините Хари Кейн (37, 40) добави още две попадения в мрежата на „лисиците“ преди почивката след асистенции на бразилеца Лукас Моура.

През втората част домакините намалиха оборотите, а гостите така и не намериха сили поне за почетно попадение.

След успеха си Тотнъм изпревари Уулвърхемптън на шестата позиция. „Шпорите“ имат 58 точки и 2 повече от „вълците“, които са с мач по-малко. Лестър засега остава четвърти с 62 точки и повече отбелязани голове от петия Манчестър Юнайтед, който обаче е с мач по-малко и също като „лисиците“ на точка зад третия Челси.