Евертън и Тотнъм започнаха новата кампания в английската Висша лига с равенство помежду си 1:1. Рос Баркли се разписа за домакините, докато Ерик Ламела бе точен за "шпорите". Дебют начело на Евертън направи холандския мениджър Роналд Куман.

Двата тима си разделиха по едно полувреме. "Карамелите" диктуваха играта през първата част и се прибраха на почивката с преднина от един гол. Той падна още в 5-ата минута, когато Рос Баркли изпълни свободен удар. Топката бе центрирана към вратата, но без да докосне нито един футболист влетя в мрежата.

През второто полувреме играчите на Маурисио Почетино натиснаха и логично стигнаха до изравняване. В 59-ата минута Уокър центрира много прецизно отдясно, а Ламела засече с глава и прати топката в далечния ъгъл - 1:1.

До края на мача Тотнъм пропиля две изгодни положения, с които можеше да стигне до успеха.

В друг двубой от първия кръг УБА успя да спечели 3 точки като гост на Кристъл Палас.Единственото попадение бе дело на Хосе Рондон в 74-ата минута.

Резултати, статистика, класиране, голмайстори в английската Висшата лига!