Тотнъм срази Уест Хям с 3:1 в лондонското дерби от 30-ия кръг на английската Висша лига и излезе на пета позиция.

Още в 9-ата минута Курт Зума си вкара автогол и даде аванс на „шпорите“, а в 24-ата минута Хьон-Мин Сон го удвои след асистенция на Хари Кейн. В 35-ата минута алжирецът Саид Бенрама  върна едно попадение за „чуковете“.

След почивката дълго време нито "чуковете", нито „шпорите“ стигаха до нови голове, но все пак в 88-ата минута Хьон-Мин се разписа за втори път след нова асистенция на Хари Кейн и оформи крайния резултат.

След успеха си Тотнъм изпревари днешния си съперник и Манчестър Юнайтед, настанявайки се на пета позиция с 51 точки и има 3 по-малко от четвъртия Арсенал. Уест Хям е вече седми с 48 точки и 2 по-малко от „червените дяволи“, които са шести и с мач по-малко от „чуковете“.