Уест Хям срази у дома Лийдс с 2:0 в последния мач от 27-ия кръг на английската Висша лига и излезе на петата позиция във временното класиране, задминавайки Евертън и Тотнъм.

Две попадения на гостите не бяха признати заради засада и спряна игра, а в 21-ата минута Джеси Лингард се разписа при добавка след пропусната от него дузпа, давайки аванс на "чуковете".

Седем минути след това Крейг Доусън удвои с глава преднината на домакините, които я запазиха до последния съдийски сигнал.

В самия край Лийдс пропусна две добри положения за отбелязване поне на почетно попадение.

След успеха си Уест Хем има 48 точки на петото място и с 2 повече от Евертън, който по-рано загуби от Челси. Лийдс заема 11-ата позиция с 35 точки.