Уест Хям направи важна крачка към спасението във Висшата лига, побеждавайки с убедителното 4:0 като гост Борнемут в мач от 32-ия кръг.

Голове на Михаил Антонио, Лукас Пакета и Деклан Райс преди почивката на практика решиха крайния изход от двубоя. В 72-ата минута на Джаред Боуен оформи крайното 4:0 за "чуковете", които по-рано през седмицата достигнаха до полуфиналите в Лигата на конференциите. Възпитаниците на Дейвид Мойс елиминираха белгийския Гент след 4:1 на реванша и 5:2 общ резултат.

Победата на лондончани над Борнемут можеше да бъде още по-изразителна, но гол на Максуел Корне в добавеното време беше отменен след намесата на ВАР.

Това е втори случай, в който Уест Хям печели с 4:0 във Висшата лига този сезон. Припомняме, че на 25 февруари в мач от 25-ия кръг "чуковете" се наложиха със същия резултат и срещу Нотингам.

След сладкия успех над Борнемут лондончани се изкачиха на 13-ото място в класирането с 34 точки. "Черешките" са на 15-ата позиция с 33 точки.

В сряда (26 април) Уест Хям приема Ливърпул (21:45 часа), а в четвъртък Борнемут ще гостува на последния Саутхемптън.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В АНГЛИЙСКАТА ВИСША ЛИГА - ТУК!