Уест Хям победи Брентфорд с 4:2 у дома в двубой от 26-ия кръг във Висшата лига и записа първи успех от осем мача насам във всички турнири. Всъщност, първи и през календарната 2024 година.

Лондонското дерби започна чудесно за "чуковете" и още в петата минута Емерсон намери Джаред Боуен, той си освободи пространство и се разписа за 1:0.

Само две минути по-късно Владимир Цоуфал асистира за Боуен, който удвои аванса на Уест Хям с удар в десния ъгъл.

Минути преди да изтече четвърт час игра Нил Мопе намали изоставането на Брентфорд с удар в левия ъгъл за 2:1.

След малко повече от час игра Джаред Боуен оформи първия хеттрик в кариерата си и даде аванс от 3:1 на Уест Хям след пас на Мохамед Кудус и изстрел с глава в долния десен ъгъл.

Шест минути по-късно Емерсон уби интригата в мача със силен удар в горния десен ъгъл.

Брентфорд намали изоставането си в 82-рата минута с попадение на Йоан Уиса от границата на наказателното поле за крайното 4:2.

Уест Хям е на осмо място в класирането с 39 точки, докато Брентфорд е на 16-а позиция с 25.