Борнемут загуби у дома от Уотфорд с 0:2 в среща от втория кръг на английската Висша лига. Срещата на „Виталити Стейдиъм” бе равностойна, а победните голове за „стършелите” паднаха в последния четвърт час и бяха дело на Ричарлисон (73) и Етиен Капу (86). „Черешките” нямаха време за адекватен отговор и остават без спечелени точки на 17-а позиция във временното класиране. Уотфорд е трети с 4 точки и по-добра голова разлика от Ливърпул и Саутхемптън.

В същото време поднеслият изненадата на първия кръг Бърнли с победата си срещу Челси (3:2) в Лондон загуби у дома от Уест Бромич с 0:1. Победният гол за „дроздовете” вкара появилият се като резерва уелски национал Хал Робсън-Кану (71) след пас на шотландеца Филипс. В 83-ата минута голмайсторът Робсън-Кану бе изгонен с директен червен картон. Въпреки това домакините не успяха да стигнат до равенството и остават с три точки на 12-а позиция. Уест Бромич е втори с 6 точки.

СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ ТРАНСФЕРИТЕ В АНГЛИЯ -ТУК!

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ ВЪВ ВИСШАТА ЛИГА - ТУК!