Манчестър Юнайтед надви у дома Уест Бромич с 1:0 в мач от деветия кръг на английската Висша лига и записа първата си домакинска победа през този сезон след едно равенство и три загуби преди това. Пол Погба остана извън състава на домакините след получена контузия с националния отбор на Франция в мача срещу Швеция в Лигата на нациите.

Играчите на Оле Гунар Солскяер доминираха, а единственото попадение отбеляза Бруно Фернандеш от дузпа, която беше преизпълнена в 56-ата минута, защото първоначалният опит бе спасен от вратаря Сам Джонстън след излизане пред голлинията. Португалският национал бе точен при втория случай и превърна в победен гол 28-мата отсъдена дузпа за „червените дяволи“ от началото на миналия сезон.

Друга ключова ситуация в срещата се случи само минута преди дузпата за домакините, когато съдията Дейвид Кут отсъди 11-метров наказателен удар за „дроздовете“, но реши да го отмени след намесата на ВАР и преразглеждане на нарушение на Фернандеш срещу Конър Галахър. Точно този съдия се прочу на Острова преди няколко седмици, когато не алармира за разглеждане чрез ВАР нарушението на Джордан Пикфорд срещу Върджил ван Дайк в мърсисайдското дерби между Евертън и Ливърпул. В този мач Кут отговаряше именно за ВАР.

В 64-ата минута появилият се секунди по-рано Калъм Робинсън с прекрасен диагонален удар от ъгъла на наказателното поле нацели напречната греда и стресна домакините. Секунди по-късно Фернандеш намери Рашфорд на чиста позиция в пенала на гостите, но английският национал не можа да преодолее Джонстън, който се отличи с блестящо спасяване. До края на мача не се случи нищо сериозно пред двете врати.

След успеха си Манчестър Юнайтед излезе шести с 16 точки. Уест Бромич е 18-и с 3 точки и все още няма победа в първенството, а за последно през сезон 1985/86 тимът започна толкова зле шампионата и впоследствие изпадна.