Още в 3-ата минута Уулвърхемптън създаде опасност пред вратата на Челси. Педро Нето стреля, Джордже Петрович спаси. В 19-ата домакините поведоха. Мойсес Кайседо изведе Коул Палмър, който с хубаво изпълнение преодоля Жозе Са - 1:0.

"Вълците" бързо изравниха. В 22-ата минута Жоао Гомеш подаде на Матеуш Куня, който отправи удар, получи се рикошет и Петрович нямаше как да реагира - 1:1.

Седем минути по-късно Рахийм Стърлинг пропусна. В 32-ата минута Куня засече центриране от статично положение. Неговото изпълнение с глава обаче премина над напречната греда.

Две минути след това играчите на Почетино имаха претенции за дузпа, но след преглед с ВАР не се стигна до 11-метров наказателен удар.

В 43-ата минута Уулвърхемптън стигна до пълен обрат, след като Аксел Дисаси прати топката в собствената си мрежа - 1:2.

В 56-ата минута Пабло Сарабия застраши вратата на Челси от пряк свободен удар, но изстрелът му премина на сантиметри от десния страничен стълб.

В 63-ата Куня отбеляза втория си гол в двубоя. Бразилецът се разписа след асистенция на Педро Нето - 1:3.

Три минути след това Сарабия можеше да направи преднината на Уулвърхемптън още по-изразителна, но изстрелът му с глава не бе точен.

В 82-ата минута "вълците" получиха дузпа след нарушение на Мало Густо. Куня оформи хеттрика си с точно изпълнение и гостите поведоха с 4:1.

Четири минути по-късно Челси върна един гол. Михайло Мудрик изпълни корнер, а Тиаго Силва прати топката в мрежата, засичайки я с глава - 2:4. До края не падна ново попадение и "вълците" се поздравиха с успеха.

След победата възпитаниците на Гари О`Нийл изпревариха именно Челси и вече са десети с 32 точки. "Сините" от Лондон имат една по-малко.

В същото време Борнемут и Нотингам завършиха 1:1 в друг мач от Висшата лига. "Черешките" откриха резултата в 5-ата минута чрез Джъстин Клуиверт, но попадение на Калъм Хъдсън-Одой точно преди края на първото полувреме донесе точката на Форест.

ЧЕЛСИ - УУЛВЪРХЕМПТЪН 2:4
1:0 Коул Палмър (19), 1:1 Матеуш Куня (22), 1:2 Аксел Дисаси (43-автогол), 1:3 Матеуш Куня (62), 1:4 Матеуш Куня (82-дузпа), 2:4 Тиаго Силва (86)

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В АНГЛИЙСКАТА ВИСША ЛИГА - ТУК!