Локомотив (Пловдив) излъга Арда с 1:0 на "Лаута" в последен мач от петия кръг на efbet Лига и излезе начело във временното класиране, изпреварвайки ЦСКА 1948 с точка. Бирсент Карагерен (46) вкара победния гол за "смърфовете", които бяха останали с човек по-малко в 36-ата минута след изгонването на Пиер Зебли.

Преди началото на срещата световната шампионка до 20 година в скока на дължина Пламена Миткова получи специални награди като състезател на СКЛА Локомотив.

Домакините започнаха по-активно и още в първите минути имаха добри възможности за гол, но първо Дион се забави и не успя да отправи опасен изстрел, а секунди след това Бирсент Карагарен шутира неточно.

В 16-ата минута Димитър Илиев подаде надясно към Дион, след чието центриране обаче Карагерен не успя да се разпише.

В 29-ата минута Александър Георгиев от гостите получи от Иван Тилев, но стреля в дясната греда. При тази атака в борба за висока топка Мартин Паскалев получи удар в лицето, който доведе до аркада над окото му, а по-късно бе заменен принудително от Луан да Силва.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

"Смърфовете" останаха в намален състав, след като в 36-ата минута Пиер Зебли бе изгонен с директен червен картон за нарушение срещу откъсващия се Светослав Ковачев. Съдията Георги Димитров първо показа жълт картон, но след намесата на ВАР промени решението си.

С човек по-малко на терена домакините поведоха само 19 секунди след почивката. Преслав Боруков проби в наказателното поле на гостите и пусна къс пас към Бирсент Карагарен, който отблизо преодоля Васил Симеонов за 1:0.

В 63-ата минута Арда за втори път уцели гредата след далечен изстрел на Жосе Да Силва. Гостите продължиха да имат инициативата, търсейки изравнителен гол, но така и не намираха верния път към вратата на Илко Пиргов. До края на мача домакините бавеха играта и не допуснаха гол за четвърта победа от началото на сезона.

След успеха си Локомотив (Пловдив) събра 12 точки и излезе на върха с точка пред ЦСКА 1948 и две повече от Лудогорец и ЦСКА, които са с мач по-малко. Арда заема шеста позиция с 9 точки.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - АРДА 1:0
1:0 Бирсент Карагерен (46)

Най-интересното по минути
1 - Начало на мача.
1 - Бирсент Карагарен реши да не действа сам, а подаде на Дион, но той се забави и не успя да отправи опасен изстрел.
2 - Карагарен стреля силно от наказателното поле, но неточно.
16 - Димитър Илиев поде атака за домакините и подаде надясно към Дион, чието центриране обаче не бе превърнато в гол от Карагарен.
29 - ГРЕДА за Арда! Александър Георгиев получи от Иван Тилев, но стреля в десния страничен стълб. В началото на атаката при единоборство за висока топка Мартин Паскалев получи удар в лицето, който доведе до аркада над окото му.
36 - Георги Димитров прегледа с ВАР нарушение на Пиер Зебли, което първоначално санкционира с жълт картон, но след това изгони футболиста на домакините с червен картон.
42 - Контузилият се по-рано Мартин Паскалев бе заменен от Луан да Силва.
45+5 - Край на първата част!
...............................................................
46 - Начало на второто полувреме.
46 - ГОООЛ за Локомотив (Пловдив)! Само 19 секунди след началото на втората част Преслав Боруков проби в наказателното поле и асистира на Бирсент Карагерен, който се разписа от близка дистанция за 1:0.
63 - ГРЕДА за Арда! Жосе Да Силва шутира отдалеч и разтресе напречната греда.
77 - Арда владее повече топката, но удари към двете врати липсват.
88 - Ласана Ндиайе изпадна в положение на засада.
90+3 - Край на мача! Локомотив (Пловдив) победи Арда с 1:0 и излезе начело във временното класиране.

Локомотив (Пловдив): 1. Илко Пиргов , 19. Александър Василев, 4. Мартин Паскалев (423. Луан да Силва), 91. Райън Бидунга, 13. Матеус Силва, 14. Димитър Илиев - к, 15. Пиер Зебли , 33. Георги Каракашев (8520. Милош Петрович), 9. Бирсент Карагарен (8550. Йосип Томашевич ), 99. Преслав Боруков, 7. Бабакар Дион (6721. Евандро)
Резерви: 23. Динко Хоркаш, 3. Луан да Силва, 20. Милош Петрович, 50. Йосип Томашевич, 21. Евандро, 11. Ивайло Димитров, 25. Христо Иванов
Треньор: Александър Томаш

Арда: 36. Васил Симеонов, 6. Пламен Крачунов , 8. Милен Желев, 10. Светослав Ковачев, 11. Александър Георгиев (8317. Иван Коконов), 18. Ласан Ндиайе , 24. Алекс Петков , 33. Иван Тилев (8326. Ел Мами Тетах), 70. Христо Иванов (5897. Жосе Да Силва), 77. Илия Юруков  (769. Тонислав Йорданов), 80. Лъчезар Котев
Резерви: 1. Анатолий Господинов, 4. Милен Стоев, 9. Тонислав Йорданов, 17. Иван Коконов, 20. Деян Лозев, 26. Ел Мами Тетах, 97. Жосе Да Силва
Треньор: Александър Тунчев

Стадион: "Локомотив", Пловдив
Съдия: Георги Димитров

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия