Всичко за Евро 2024 с БЛИЦ – ТУК!

Левски и Арда завършиха при 0:0 в контрола преди старта на новия сезон в Първа лига. Равенството е поредно за "сините" след 0:0 с Черно море преди дни, а двата отбора продължават без загуба в летните проверки.

Алекс Колев беше близо до това да открие резултата в шестата минута, но ударът му премина покрай вратата. Минути по-късно централният нападател на "сините" пропусна още веднъж след удар с глава.

След четвърт час игра и Фабио Лима пропусна да се разпише, но ударът му беше спасен от Господинов. Последва добавка на Галчев, но неточно.

В средата на първата част Алекс Колев отправи силен удар от фаул, но в обсега на вратаря на Арда, който изби.

В следващите минути темпото на игра спадна, а играта често беше прекъсвана заради нарушения. В 43-ата минута бившият футболист на Левски Борислав Цонев, който сега носи екипа на Арда, отправи силен удар от дистанция, но високо над вратата на Пламен Андреев.

Минута по-късно Марин Петков проби отляво на границата на наказателното поле, където Асен Митков бе сам, но не успя да засече добре топката и стреля неточно в аут.

На почивката Станислав Генчев направи две промени, като вратарят Пламен Андреев отстъпи мястото си на Матей Маркович, а Евертън Бала замени Антоан Стоянов.

В 58-ата минута Борислав Цонев получи отляво в наказателното поле и опита да комбинира със Станислав Иванов, но Вандерсон Цунами. Все пак юношата на Левски стигна до топката и подаде за Чинонсо Офор, който стреля към вратата, но Димитров застана добре и го блокира в корнер.

Три минути по-късно Евертон Бала получи отдясно на наказателното поле, обърна се добре вътре в него и стреля точно с левия крак, но в ръцете на резервния страж Петър Петров.

Алекс Колев пропусна страхотна възможност в 67-ата минута, когато остана сам срещу вратаря на Арда, но не пое добре топката и не успя да отправи удар.

В 71-ата минута Левски пропусна нова страхотна възможност за попадение. Алдаир комбинира с Евертон Бала отдясно в наказателното поле, който показа страхотен дрибъл между трима играчи на Арда и след това намери непокрития Марин Петков, който шутира силно с левия крак, но покрай дясната греда на Петров в аут.

Петнадесет минути преди края на редовното време Асими Фадига показа добра техника срещу Стоев и проби отляво в наказателното поле, след което върна за Карлос Охене, който стреля точно, но вратарят на Арда внимаваше и улови, макар и не първия път.

В 76-ата минута хубав удар на Фадига пред границата на наказателното поле профуча на сантиметри над напречната греда на Петров.

Десет минути преди края на редовното време Преслав Бачев беше изведен от Асен Чандъров отдясно в наказателното поле и шутира по диагонала към далечния ъгъл, но покрай гредата в аут.

В последната 90-ата минута Кристиян Йовов стреля в наказателното поле, но високо над вратата.

ЛЕВСКИ - АРДА 0:0

Левски София ЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами – К, 50. Кристиан Димитров, 71. Антоан Стоянов, 10. Асен Митков, 3. Майкон, 7. Фабио Лима, 88. Марин Петков, 9. Александър Колев
Резерви: 44. Матей Маркович, 4. Виктор Любенов, 8. Карлос Охене, 11. Джавад Ел Джемили, 15. Александър Божилов, 16. Преслав Бачев, 17. Евертон Бала, 19. Кристиян Йовов, 20. Асен Чандъров, 21. Алдаир, 23. Патрик Мислович, 27. Борислав Рупанов, 77. Дейвид Михалев, 97. Асими Фадига
Треньор: Станислав Генчев

АрдаАРДА: 1. Анатолий Господинов, 30. Емил Виячки, 4. Милен Стоев, 93. Феликс Ебоа Ебоа, 33. Иван Тилев, 17. Илкер Будинов, 18. Джелал Хюсеинов, 10. Борислав Цонев, 11. Борис Тютюков, 99. Станислав Иванов, 9. Чинонсо Офор
Резерви: 13. Петър Петров, 7. Стефан Статев, 20. Казаков, 12. Сарп, 27. Тодев, 26. Бурак, 80. Бен Азис, 70. Жеков, 19. Йорданов
Tреньор: Александър Тунчев

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Лятна подготовка 2023