ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Арда победи Ботев (Пловдив) с 2:1 в среща от 33-ия кръг на efbet Лига за разпределение на местата от седмо до десето, която бе последna за наставника на "канарчетата" Бруно Балтазар.

Тимът му вкара първи гол от четири мача насам, докато Арда вече е в серия от седем двубоя без загуба.

Първата опасност в мача бе на сметката на домакините в седмата минута, когато Радослав Цонев опита да затрудни Васил Симеонов от фаул. Десет минути след това Ботев отвърна с удар с глава на Мартин Секулич, но също без резултат.

След половин час игра Виктор Генев се озова в добра позиция и стреля с глава, но ударът му бе блокиран.

Няколко минути по-късно Мартин Секулич се възползва от отбита от вратаря  на Арда топка и отблизо направи добавка за 1:0.

Toп Коефициенти за efbet Лига!

Арда направи двойна смяна в началото на втората част и един от появилите се в игра Преслав Боруков стреля опасно към вратата на Ботев.

Минути след изтичането на час игрово време домакините успяха да осъществят обрат. Светослав Ковачев се възползва от объркване в отбраната на Ботев и изравни в 63-ата минута (1:1).

Няколко минути по-късно отново той изведе Арда напред след удар от границата на наказателното поле (2:1).

Радослав Цонев можеше да вкара трети гол във вратата на Ботев за по-малко от десет минути, но ударът му от фаул премина покрай гредата.

Арда направи пореден сериозен пропуск в 79-ата минута, в която Преслав Боруков не успя да преодолее вратаря на съперника в двубой един срещу един.

Тимът от Кърджали остава на осмо място, но стопи на 5 точки аванса на Славия. Ботев пък е твърдо последен в четворката с четвърта поредна загуба.

АРДА - БОТЕВ (ПД) 2:1
0:1 Мартин Секулич (35'), 1:1 Светослав Ковачев (63'), 2:1 Светослав Ковачев (66')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
7' Първа възможност за гол! Радослав Цонев отправи директен изстрел от пряк свободен удар, но вратарят на Ботев улови.
17'  Шанс за Ботев! Мартин Секулич отправи удар към вратата на Арда след центриране, но Аргилашки се справи.
32' Опасно центриране към Виктор Генев на далечната греда, но бранител на Арда застана на пътя на топката.
35'  ГООООЛ! Удар към вратата на Арда бе отбит от вратаря, но топката попадна у Секулич, а той не сбърка за 1:0.
45' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
52' Резервата за Арда Преслав Боруков отправи силен удар от дистанция, но покрай вратата.
63'  ГООООЛ за Арда! Светослав Ковачев центрира към далечната греда, топката бе върната обратно, а той се пребори с бранител на "канарчетата" и прати топката в мрежата за 1:1. Играчите на Ботев има претенции, че топката е напуснала терена, но голът бе признат.
66'  ГОООООЛ за Арда! Светослав Ковачев достигна до отбита топка на дъгата на наказателното поле и през куп от играчи я насочи в долния десен ъгъл за 2:1.
72'  Опасен удар от фаул на Радослав Цонев, но топката профучава на сантиметри покрай гредата.
79'  Какъв пропуск на Преслав Боруков! Нападателят излезе очи в очи с Аргилашки, но си поведе лошо топката, вратарят я докосна, след която успя да улови с ръце.
90' Нова добра възможност за Арда! Коконов получи топката в наказателното поле, но не я овладя добре.
90+5' Край на мача!

Арда АРДА: 1. Анатолий Господинов, 2. Джунейт Али, 3. Умар Сако, 7. Абубакар Тунгара (83  17. Иван Коконов), 8. Милен Желев, 10. Светослав Ковачев  , (90  33. Иван Тилев) 18. Ласана Н’диайе (46 99. Станислав Иванов), 21. Радослав Цонев (90  6. Пламен Крачунов),, 26. Ел Мами Тетах (46  9. Преслав Боруков ) , 77. Илия Юруков
Резерви: 36. Васил Симеонов, 11. Александър Георгиев, 15. Станислав Дюлгеров, 81. Атанас Зехиров
Треньор: Александър Тунчев

Ботев ПловдивБОТЕВ (ПД): 1. Георги Аргилашки, 2. Рой Херман (89 28. Добромир Павлов) , 4. Виктор Генев (К), 5. Красиан Колев (75  7. Лъчезар Балтанов), 9. Мартин Секулич  (75 19. Абло Траоре) , 11. Антоан Бароан, 15. Джеймс Ето’о, 16. Самюел Акере, 18. Самюел Супрайен, 20. Антонио Перера, 24. Джаспър ван Хертъм
Резерви: 21. Мартин Панев, 33. Стефан Смъркалев, 3. Па Конате, 14. Константин Павлов, 22. Димитър Папазов, 25. Станислав Работов,
Треньор: Бруно Балтазар

Съдия: Георги Давидов
Стадион: "Арена Арда", Кърджали
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР