ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ  БУКМЕЙКЪР  ТУК!

Арда завърши при 1:1 у дома с Ботев (Враца) в двубой от 28-ия кръг на еfbet Лига.

Първият точен удар в срещата бе на сметката на врачани, но Анатоли Господинов се справи с изстрела на Антонио Георгиев. Четвърт час след началото отново Георгиев шутира, но покрай вратата.

Пет минути по-късно вратарят на Арда трябваше да се намесва след удар на Даниел Генов и рикошет в крак на защитник.

След малко повече от половин час игра Ботев пропусна поредна възможност да застраши Анатоли Господинов, но бомбеният шут на Диого Барбоса премина покрай гредата.

Пет минути преди края на първата част Браян Переа открадна топката в наказателното поле, завъртя се, но вратарят на Арда излезе и го блокира.

Toп Коефициенти за efbet Лига!

Първият опасен удар за Арда в мача дойде в последната минута на първата част. Отправи го Абубакар Тунгара, но топката се отби в бранител и излезе в корнер.

Началото на втората част предложи ефектен опит на Ласана Ндиайе да застраши вратата на гостите с акробатичен удар, но топката премина встрани.

Само няколко минути след това Ботев (Враца) откри резултата. Даниел Генов се озова в добра позиция и прати топката в далечния ъгъл за 1:0.

Четвърт час преди края Арда получи дузпа за нарушение на Диего Фераресо срещу Абубакар Тунгара, а навършилият 28 години днес Радослав Цонев превърна наказателния удар в гол за 1:1.

Арда остава на осмото място с 40 точки, докато Ботев (Враца) е на 11-а позиция с 25, след като увеличи на седем поредните срещи без успех.

АРДА - БОТЕВ (ВРАЦА) 1:1
0:1 Даниел Генов (57'), 1:1 Радослав Цонев (79' дузпа)

По-важното от мача по минути:

1' Начало на двубоя.
4' Първи точен удар в мача! Антонио Георгиев от Ботев стреля опасно, но вратарят на Арда Анатоли Господинов улови топката.
15' Нова възможност за гостите! Пак Антонио Георгиев стреля след пас на Диего Фераресо, но неточно.
20' Шанс за Ботев! Даниел Генов стреля, топката рикошира в крак на защитник и затрудни максимално стража на Арда, който изби в корнер.
33' Изненадващ шут от движение на Диого Барбоса от сериозна дистанция профуча покрай вратата на Арда.
40' Какъв шанс за Ботев! Браян Переа отне топката от бранител в наказателното поле и стреля от няколко метра, но Господинов излезе напред, скъси ъгъла и го блокира.
45' Първи шанс за Арда в мача! Абубакар Тунгара отправи силен удар, но след рикошет, топката излезе в корнер.
45+1' Край на полувремето.

46' Начало на втората част.
53' Резервата Ласана Ндиайе с акробатично изпълнение изненада защитата на гостите, но топката премина покрай вратата на гостите.
57'  ГООООЛ за Ботев (Враца)! Даниел Генов получи топката отляво, насочи я към далечния ъгъл, тя се отби в гредата и тупна зад голлинията.
70' Хубав удар на Ласана Ндиайе към вратата на Ботев, но топката премина встрани.
77'  ДУЗПА за Арда! Диего Фераресо препъна Абубакар Тунгара в наказателното поле на Ботев (Враца) и реферът Красен Георгиев посочи бялата точка.
79'  ГООООЛ за Арда! Рожденикът Радослав Цонев прати Костов в обратния ъгъл за 1:1.
90+4' Страхотно спасяване на Красимир Костов след удар в глава, който падаше в горния му ляв ъгъл.
90+5' Край на мача.

АрдаАРДА: 1. Анатоли Господинов, 3. Умар Сако, 4. Милен Стоев , 7. Абубакар Тунгара, 10. Светослав Ковачев (67  26. Ел Мами Тетах), 11. Александър Георгиев, 20. Деян Лозев (86  2. Джуниет Али), 21. Радослав Цонев , 33. Иван Тилев  (46'  18. Ласана Н‘диайе), 77. Илия Юруков (67' 70. Шахредин Букхолда) , 99. Станислав Иванов (86   17. Иван Коконов)
Резерви: 36. Васил Симеонов, , 6. Пламен Крачунов, 15. Станислав Дюлгеров,, , 81. Атанас Зехиров
Треньор: Александър Тунчев

Ботев ВрацаБОТЕВ (ВР):  76. Красимир Костов – К , 3. Мартин Кавдански, 6. Антонио Георгиев , 8. Диего Фераресо, 9. Даниел Генов  (74 15. Мирослав Маринов) , 11. Момчил Цветанов, 18. Диого Барбоса (90+4'  24. Стефан Гаврилов), 19. Браян Переа (90  14. Марко Мажуга), 20. Меси Биатумусока, 23. Браян Мендоса, 28. Клери Сербер (73  21. Жан-Пиер Силва)
Резерви: 34. Федерико Рубио, 4. Луиз Соарес, 10. Лукас Брамбила,  22. Петър Кепов, 37. Том
Треньор: Даниел Моралес

Съдия: Красен Георгиев
Стадион: "Арена Арда", Кърджали
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР