Треньорът на Арда (Кърджали) Николай Киров коментира историческото първо класиране на тима за финал в турнира за Купата на България след победа с 1:0 като гост над Славия.

"Беше труден мач. Имаше няколко ключови момента. Попадението, което вкарахме и пропуснатата дузпа. Трябва да кажа, че заслужено се класирахме за финала. Става трудно с всеки следващ мач, защото имаме твърде много отсъстващи. Разчитам, че част от контузените играчи ще се оправят и ще започнат да помагат на състава.

Играхме стабилно в защита, както и да търсим нашите ситуации в атака. Футболът през втората част стана по-нервен и директен. Умората ни натисна в края на мача, но се справихме. Стремим се да пресираме, но днес беше само през първата част, защото умората настъпи. Нямаме предпочитание за съперник във финала", завърши Киров.