ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР  ТУК!

Ето как прогнозираха мача в Кърджали победителката от миналата седмица Бони, успяла да елиминира Здравко от дует „Ритон“, и актьорът Дарин Ангелов в играта на БЛИЦ Букмейкър Efbet лига.

ЦСКА срази Арда с 3:1 в Кърджали и взе трите точки във втория мач от 16-ия кръг на efbet Лига, увеличавайки аванса си на върха във временното класиране. Джонатан Линдсет (32) вкара дебютен гол с червения екип в елита, а влезлите като резерви Дюкенс Назон (64) и Марселино Кареасо (90) също се разписаха за историческия първи успех на "армейците" при визита на този съперник, откакто кърджалийци влязоха в елита. Светослав Ковачев (55) бе точен за домакините, а негов гол в началото не бе зачетен заради засада.

Двубоят стартира на високи обороти и още в 5-ата минута домакините избухнаха в бурна радост, след като Илия Юруков намери Тонислав Йорданов и той пусна към Светослав Ковачев, който прати топката в опразнената врата. След преразглеждането на ситуацията с ВАР обаче голът не бе зачетен заради засада на Тонислав Йорданов.

Какво се случва с важен играч на ЦСКА?

След четвърт час игра домакините претендираха за дузпа за удар срещу Умар Сако, който получи медицинска помощ, но съдията не посочи бялата точка.

В 32-ата минута Тибо Вион центрира от корнер, а Джонатан Линдсет скочи на близката греда и с глава прати топката във вратата на Анатолий Господинов за 0:1. Пет минути по-късно гостите изпълниха три поредни корнера пред вратата на Господинов, но не успяха да създадат голово положение. При последния от тях Браян Морено отправи неточен акробатичен удар.

В добавеното време на първата част Християн Петров сбърка в центъра и позволи на Лъчезар Котев да му отнеме топката, но атаката на Арда не доведе до опасност за Густаво Бусато.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

На почивката Саша Илич смени Жираири Шагоян и Маурисио Гарсес с Лазар Туфегджич и Жеферсон, а домакините заиграха по-активно. Усилията им дадоха резултат в 55-ата минута, когато Иван Коконов пусна по земя от свободен удар, а Светослав Ковачев с прецизен изстрел от точката на дузпата прати топката във вратата на Бусато за 1:1.

"Армейците" се втурнаха в атака след изравнителния гол, а в 61-ата минута в игра се появи и голмайсторът Дюкенс Назон, който три минути по-късно отново ги изведе напред в резултата. След центриране от корнер Амос Юга скочи и се пребори за топката, а тя стигна до Назон и нападателят от Хаити разстреля Господинов за 1:2. В 72-ата минута Алекс Петков изтърва Дюкенс Назон зад гърба си, но нападателят не успя да преодолее вратаря Господинов. В продължението на атаката голмайсторът падна в наказателното поле, но не получи дузпа.

В 81-ата минута Светослав Ковачев шутира от пряк свободен удар от далечна дистанция, а Бусато успя с една ръка да избие топката в напречната греда и след това да направи блестящо спасяване при добавката на футболист от домакините. Домакините опитваха да натискат, а гостите изчакаха своя момент и в последната 90-а минута от редовното време Лазар Туфегжич центрира в наказателното поле, където Марселино Кареасо овладя и вкара с мощен удар за крайното 1:3.

След четвъртата си поредна победа "армейците" са лидери с 37 точки, вторият Лудогорец има 32 и два мача по-малко. Арда засега заема девета позиция с 23 точки.

АРДА - ЦСКА 1:3
0:1 Джонатан Линдсет (32), 1:1 Светослав Ковачев (55), 1:2 Дюкенс Назон (64), 1:3 Марселино Кареасо (90)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
3 - Шагоян центрира отляво в наказателното поле, където Шопов обаче не успя да играе с топката.
5 - Илия Юруков намери Тонислав Йорданов и той пусна към Светослав Ковачев, който прати топката в опразнената врата, но след преглеждане с ВАР голът на домакините не бе зачетен заради засада.
14 - Юрген Матей изчиства топката след опасна атака на домакините.
15 - Умар Сако получи медицинска помощ, след като получи удар в лицето и играта бе спряна, а претенциите на домакините за дузпа не бяха уважени.
27 - "Армейците" владеят повече топката, но не се създават опасности пред вратата на Анатолий Господинов.
31 - Шагоян се опита да центрира отляво и бе блокиран, а топката излезе в корнер.
32 - ГОООЛ за ЦСКА! Тибо Вион центрира от корнера на близката греда и Джонатан Линдсет надскочи всички, за да вкара гол с глава за 0:1.
37 - "Армейците" изпълниха три поредни корнера пред вратата на Господинов, а при последния от тях Браян Морено опита атрактивен ножичен удар, но топката премина над вратата.
45+1 - Лъчезар Котев отне топката на Християн Петров и центрира в наказателното поле на гостите, но топката бе изчистена.
45+4 - Край на първата част!
...............................................................
46 - Начало на второто полувреме.
48 - Тибо Вион центрира от пряк свободен удар и никой не засече топката в наказателното поле, като Амос Юга се размина с нея на далечната греда.
52 - Иван Коконов центрира от корнер и е отсъдено нарушение в атака.
55 - ГОООЛ за Арда! Коконов изпълни пряк свободен удар и намери с пас по земя на точката на дузпата Светослав Ковачев, който с едно докосване прати топката във вратата на Густаво Бусато за 1:1.
63 - Котев подаде към Коконов, но той бе изпреварен от Густаво Бусато.
64 - ГОООЛ за ЦСКА! След центриране от корнер Амос Юга скочи и се пребори за топката, а тя стигна до влезлия в игра минути преди това Дюкенс Назон, който разстреля Господинов за 1:2.
67 - Тонислав Йорданов падна в наказателното поле след съприкосновение с Християн Петров, но не получи дузпа.
71 - Джонатан Линдсет направи двойно подаване с Лазар Туфегджич в наказателното поле, но не успя да нанесе удар.
72 - Алекс Петков изтърва Дюкенс Назон зад гърба си, но нападателят не успя да преодолее Господинов, а в продължението на атаката падна в наказателното поле и не получи дузпа.
75 -  Иван Коконов изпълни пряк свободен удар и прати топката право в ръцете на Бусато.
81 - ГРЕДА за Арда! Светослав Ковачев шутира от пряк свободен удар и след намесата на Бусато топката се удари в напречната греда, а след това вратаря на "армейците" направи още едно блестящо спасяване при добавка от футболист на домакините.
90 - ГОООЛ за ЦСКА! Лазар Туфегджич центрира в наказателното поле, където Марселино Кареасо овладя топката и с мощен удар се разписа за 1:3.
90+4 - Край на мача! Арда загуби от ЦСКА с 1:3 в Кърджали и "армейците" увеличиха аванса си на върха.

АРДА: 1.Анатолий Господинов, 3.Умар Сако, 8.Милен Желев, 20.Деян Лозев (874. Милен Стоев), 24.Алекс Петков, 7.Христо Иванов (7326. Ел Мами Тетах (8711. Александър Георгиев), 77.Илия Юруков, 80.Лъчезар Котев, 17.Иван Коконов (к) (8218. Ласана Н'диайе), 10.Светослав Ковачев , 9.Тонислав Йорданов
Резерви: 36.Васил Симеонов, 2.Джунейт Али, 4.Милен Стоев, 6.Пламен Крачунов, 11.Александър Георгиев, 18.Ласана Н`диайе, 26.Ел Мами Тетах
Треньор: Александър Тунчев

ЦСКА: 1.Густаво Бусато, 19.Иван Турицов (874. Мено Кох), 2.Юрген Матай (к) , 6.Християн Петров, 21.Амос Юга, 15.Тибо Вион, 7.Джонатан Линдсет , 8.Станислав Шопов (6826. Марселино Кареасо ), 23.Жираир Шагоян (4611. Лазар Туфегджич), 27.Маурисио Гарсес (463. Жеферсон ), 28.Браян Морено (619. Дюкенс Назон )
Резерви: 25.Димитър Евтимов, 4.Мено Кох, 13.Галин Минков, 3.Жеферсон, 11.Лазар Туфегджич, 26.Марселино Кареасо, 9.Дюкенс Назон
Треньор: Саша Илич

Стадион: "Арена Арда", Кърджали
Съдия: Георги Давидов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия