ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

ЦСКА 1948 победи Арда с 1:0 след продължения (0:0 в редовното време) на последния 1/4-финал от турнира за Купата на България.

За следващата фаза вече се класираха Локомотив (София), Лудогорец и Черно море, като полуфиналните двойки ще станат ясни утре.

Гостите от София стартираха силно и в първите десет минути на два пъти създадоха опасности, но Педриньо не беше достатъчно точен.

В средата на полувремето последва отговор от Арда, но и Станислав Иванов не намери целта. Минути по-късно Светослав Ковачев опита да затрудни Наумов, но стреля покрай гредата.

Първият точен удар в срещата дойде едва в 37-ата минута, но Наумов отрази опита на Радослав Цонев. В последните минути на първата част вратарят на ЦСКА 1948 още веднъж трябваше да спасява тима си от гол след опасно центриране към Преслав Боруков, превърнало се в удар.

50 000 лв. Награден Фонд за efbet Лига!

Домакините започна по-добре второто полувреме и Даниел Наумов трябваше да спасява опасен изстрел на Преслав Боруков в 52-ата минута. Малко след това съдията Валенти  Железов отсъди дузпа за игра с ръка в наказателното поле на ЦСКА 1948, но след ВАР промени решението си.

Последваха няколко неточни изстрела от дистанция от играчи на Арда и затишие, за да се стигне до интересни последни минути.

В 84-ата Тунгара проби отдясно и пусна успоредно на голлинията подаване във вратарското поле, Там Ндиайе опита удар с пета, но ударът му бе спасен от Наумов. В последната минута от редовното време  Лазар Марин стреля много опасно с глава към вратата на Арда, но Васил Симеонов изби топката.

В продълженията нямаше много чисти ситуации за гол, докато главният съдия не получи сигнал от ВАР. Валентин Железов прегледа ситуацията и отсъди дузпа за ЦСКА 1948, която Педриньо превърна в гол за крайното 1:0.

АРДА - ЦСКА 1948 0:1
​0:1 Педриньо (117' дузпа)

По-важното от мача по минути:

0' Реферът Валентин Железов има проблем с екипировката и това бави старта на двубоя.
1' Начало на срещата.
5' Първа възможност в мача! Педриньо центрира остро от фаул към вратата на Арда, но топката срещна тялото на защитник.
7' Нов опит на Педриньо, но шутът му от около 20 метра не намери целта.
18' Първа възможност за Арда! Абубакар Тунгара скочи най-високо и свали топката към Станислав Иванов, който обаче не успя да уцели вратата.
21' Светослав Ковачев отправи далечен удар към вратата на Наумов, но встрани от целта.
37'  Първи точен удар в срещата! Даниел Наумов се справи с удара на Радослав Цонев!
44'  Нов страхотен шанс за Арда! Остро центриране към Преслав Боруков, той се размина с топката, а Наумов отрази коварната топка.
45' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
52'  Поредна прекрасна проява на Даниел Наумов! Преслав Боруков стреля много опасно, но стражът на "червените" се справи.
53' ДУЗПА за Арда! Умар Сако стреля с глава в наказателното поле, а топката се отби в ръката на Сидклей.
55' ДУЗПАТА е отменена след ВАР!
59' Фаул пред вратата на ЦСКА 1948! Радослав Цонев стреля, но над вратата.
84'  Чудесна възможност за Арда! Ндиайе получи хубав пас от Тунгара и стреля, но Наумов спаси.
90'  Какъв шанс за ЦСКА 1948! Лазар Марин стреля много опасно с глава, но Васил Симеонов изби топката, а Умар Сако я изчисти далеч от вратата.
90+7' Край на мача. Продължения ще определят последния 1/2-финалист за Купата на България.

91' Начало на първото продължение.
100' Възможност за Арда! Ел Мами Тетах залъга съперник и стреля, но право в ръцете на Наумов.
105' Край на първото продължение.

106' Начало на второто.
114' ПРЕТЕНЦИИ за дузпа заради игра с ръка на Милен Желев от Арда!
116'  ДУЗПА за ЦСКА 1948!
117'  ГООООЛ за ЦСКА 1948! Педриньо открива резултата с удар в левия ъгъл на вратата. Стражът на Арда усети посоката, но не успя да отрази удара.
123' Край на мача!

АрдаАРДА: 36. Васил Симеонов – 20. Деян Лозев  (90  4. Милен Стоев), 24. Алекс Петков, 3. Умар Сако, 8. Милен Желев - 21. Радослав Цонев, 77. Илия Юруков - 99. Станислав Иванов (67' 33. Иван Тилев) , 7. Абубакар Тунгара, 10. Светослав Ковачев (90  26. Ел Мами Тетах), 9. Преслав Боруков (82'  18. Ласана Н‘диайе)
Резерви: 1. Анатолий Господинов, 11. Александър Георгиев, 15. Станислав Дюлгеров, 17. Иван Коконов , 70. Шахредин Букхолда
Треньор: Александър Тунчев

ЦСКА 1948ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов,  2. Джонатан Перейра, 24. Лазар Марин, 87. Симеон Петров, 16. Сидклей (67 4. Ангел Лясков)  – 28. Емил Ценов  (104' 58. Октавио) , 39. Парвиз Умарбаев (85 20. Ангел Бастунов) – 99. Радослав Кирилов (85 11. Бирсент Карагарен) , 7. Марио Топузов (67 18. Ивайло Чочев) , 8. Педриньо  – 25. Евгений Сердюк (67  55. Светослав Диков)
Резерви: 33. Генадий Ганев, 19. Стив Фуртадо, 45. Преслав Антонов,
Треньор: Тодор Янчев

Стадион: "Арена Арда", Кърджали
Съдия: Валентин Железов
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР