Манчестър Юнайтед разсипа Арсенал с 8:2 в дербито на 3-ия кръг на Висшата лига. С хеттрик за гръмкия успех се отличи Уейн Рууни (42, 64, 82-дузпа), два гола отбеляза Ашли Йънг (28, 90), а по един гол добавиха Дани Уелбек (22), Луиш Нани (67) и Парк Джи Сунг (70). Двете попадения за гостите от Лондон бяха дело на Тио Уолкът (45) и Робин ван Перси (74). Българският нападател Димитър Бербатов остана резерва и не се появи в игра. При 1:0 за домакините от Юнайтед Робин ван Перси изпусна дузпа. В 77-ата минута Дженкинсън от Арсенал получи втори жълт и съответно червен картон.

Двубоят на „Олд Трафорд“ започна с лек натиск на Юнайтед, който даде своя резултат в 22-ата минута. Футболистите на Арсенал изчистиха лошо топката след центриране, тя попадна в Андерсон на границата на наказателното поле. Бразилецът хитро прехвърли защитниците на “топчиите“ и намери Дани Уелбек, който се пребори и с глава я чукна във вратата на Шчесни за 1:0. Арсенал имаше чудесен шанс да изравни резултата само 5 минути по-късно, когато Джони Евънс фаулира Тио Уолкът в наказателното поле и съдията Хауърд Уеб отсъди дузпа. Зад топката застана Робин ван Перси, който обаче изпълни 11-метровия удар много слабо, Давид Де Хеа усети ъгъла и изби в корнер. Още в следващата минута “червените дяволи” поведоха с 2:0. Новото попълнение Ашли Йънг пое топката по левия фланг след изчистване на Траоре, навлезе навътре в наказателното поле и с красив удар в близкия ъгъл не остави никакви шансове на Шчесни.

В 35-ата минута голмайсторът за Юнайтед Дани Уелбек получи контузия в опита си да настигне дълго подаване, а на негово място в игра влезе Хавиер Ернандес. В 42-ата минута ситуацията за Арсенал вече бе катастрофална, след като Юнайтед стигна до трети гол. Той бе дело на Уейн Рууни, който ознаменува добрата си игра с перфкетно изпълнение от пряк свободен удар, което попадна в горния ляв ъгъл на вратата на Шчесни за 3:0.

В 64-ата минута Уейн Рууни покачи на 4:0 след ново перфектно изпълнение на пряк свободен удар. Три минути след това Уейн Рууни изведе Нани вдясно в наказателното поле, португалецът унижи Шчесни, след като копна топката и го прехвърли за 5:1. Домакините продължиха да се вихрят и в 70-ата минута Джи Сунг покачи на 6:1. Поредната многоходова комбинация изведе корееца зад трагичната защита на Арсенал и с диагонален удар топката се озова във вратата на гостите.

Арсенал върна един гол в 74-ата минута. Фил Джоунс изби с глава центриране в наказателното поле на Юнайтед, но Дженкинсън върна топката към Ван Перси, който с прецизен удар вкара за 6:2. Три минути след това Карл Дженкинсън получи втори жълт и съответно червен картон за фаул срещу Хавиер Ернандес. В 81-ата минута Тио Уолкът фаулира Нани в наказателното поле и съдията Хауърд Уеб даде дузпа за Юнайтед. Зад топката застана Уейн Рууни, който направи 7:2 и оформи хеттрика си. В добавеното време Ашли Йънг оформи крайното 8:2 за Манчестър Юнайтед.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - АРСЕНАЛ 8:2
1:0 Дани Уелбек (22), 2:0 Ашли Йънг (28), 3:0 Уейн Рууни (42), 3:1 Тио Уолкът (45), 4:1 Уейн Рууни (64), 5:1 Луиш Нани (67), 6:1 Джи Сунг (70), 6:2 Робин ван Перси (75), 7:2 Уейн Рууни (82-дузпа), 8:2 Ашли Йънг (90)

Манчестър Юнайтед:
Давид Де Хеа, Крис Смолинг, Фил Джоунс, Джони Евънс, Патрис Евра, Луиш Нани (67 - Джи Сунг), Том Клевърли, Андерсон (68 - Райън Гигс), Ашли Йънг, Уейн Рууни, Дани Уелбек (36 - Хавиер Ернандес)

Арсенал: Шчесни, Дженкинсън, Джуру, Косчиелни, Траоре, Рамзи, Кокелин (62 - Чембърлейн), Росицки, Уолкът (84 - Лансбъри), Ван Перси (84 - Маруан Шамак), Аршавин

Стадион: "Олд Трафорд"
Съдия: Хауърд Уеб
Жълти картони: Джони Евънс, Ашли Йънг (Манчестър Юнайтед); Йоан Джуру, Карл Дженкинсън, Андрей Аршавин (Арсенал)
Червен картон: Карл Дженкинсън (77-Арсенал)

Уигън - КПР 2:0
1:0 Франко ди Санто (41), 2:0 Франко ди Санто (66)

Челси - Норич 3:1
1:0 Босингва (6), 1:1 Холт (63), 2:1 Лампард (83-дузпа), 3:1 Хуан Мата (90)
27.08.11
17:00 часа
Суонзи - Съндърланд 0:0
27.08.11
19:30 часа

Ливърпул - Болтън 3:1
1:0 Джордан Хендерсън (15), 2:0 Мартин Шкъртел (52), 3:0 Чарли Адам (53), 3:1 Иван Класнич (90+1)
28.08.11
15:00 часа
Нюкасъл - Фулъм 2:1
1:0 Леон Бест (48), 2:0 Леон Бест (66), 2:1 Клинт Демпси (88)
28.08.11
15:30 часа

Тотнъм - Манчестър Сити 1:5
0:1 Един Джеко (34), 0:2 Един Джеко (41), 0:3 Един Джеко (55), 0:4 Серхио Агуеро (60), 1:4 Юнес Кабул (68), 1:5 Един Джеко (90)