Бенфика и Манчестър Юнайтед направиха равенство 1:1 в първи мач от група “С” на Шампионската лига. Двубоят се игра на стадион “Луш” в Лисабон. Голмайсторът на “червените дяволи” от миналия сезон Димитър Бербатов остана резерва и не се появи на терена. Мениджърът Сър Алекс Фъргюсън заложи на Рууни в атака, като му помагаха Гигс, Джи Сунг и Антония Валенсия. На резервната скамейка останаха още Майкъл Оуен, Луиш Нани и Хавиер Ернандес, който се появи през второто полувреме. Изненадващо шотландецът остави извън групата едно от новите попълнения и представящ се на добро ниво от началото на сезона Ашли Йънг. Той беше в разширения състав, който Сър Алекс определи преди няколко дни, но в последния момент Йънг отпадна за двубоя. Домакините поведоха чрез Оскар Кардосо, а в края на първото полувреме Райън Гигс изравни.

Бенфика игра добре през първото полувреме, опитваше повече атаки и логично излезе напред в резултата в 24-ата минута. Кардосо получи пас в наказателното поле, освободи се без проблеми от Джони Еванс и с удар в далечния ъгъл на вратата направи 1:0. През първата част гостите от Англия не застрашиха с нищо вратаря на домакините. Парк, Гигс и Антонио Валенсия се загубиха и не помагаха на Рууни, от което страдаше нападението на Юнайтед. Кардосо, Аймар и Николас Гайтан създадоха доста работа на защитата на “червените дяволи”. В 42-ата минута гостите от Англия създадоха първото си положение и изравниха за 1:1. Ветеранът Райън Гигс напредна пред наказателното поле на Бенфика и с топовен шут прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на домакините.

През второто полувреме португалският тим продължи да играе много добре, създаде няколко опасни положения, но не стигна до победен гол. Гостите обаче също започнаха да поглеждат по-често към вратата. В 47-ата минута Валенсия проби отдясно, но нямаше кой да засече острото му подаване. Натискът на Бенфика се усили след 60-ата минута, когато вратарят на Манчестър Юнайтед Линдегаард се превърна в герой. Първо в 66-ата минута Нолито от чисто положение не успя да реализира, но и Линдегаард се намеси решително. В 70-ата минута Емерсон проби отляво и стреля, но покрай вратата на гостите. В 74-ата минута Гайтан отправи опасен удар отдалеч, но Линдегаард отново отрази. Три минути преди края Нолито пропусна последната възможност за Бенфика, но не уцели вратата./БЛИЦ

1:0 Оскар Кардосо (24), 1:1 Райън Гигс (42)

Бенфика: 1.Артур, 3.Емерсон, 4.Луизао, 14.Макси Перейра, 24.Езекиел Гарай, 5.Рубен Аморим (56 - Нолито), 6.Хави Гарсия, 10.Пабло Аймар (75 - Матич), 20.Николас Гайтан (90+1 - Бруно Сезар), 28.Аксел Витсел, 7.Оскар Кардосо

Манчестър Юнайтед: 34.Андерс Линдегаард, 3.Патрис Евра, 6.Джони Еванс, 12.Крис Смолинг, 20.Фабио да Силва (78 - Фил Джоунс), 24.Дарън Флетчър (69 - Хавиер Ернандес), 13.Парк Джи Сунг, 16.Майкъл Карик, 11.Райън Гигс, 25.Антонио Валенсия (69 - Нани), 9.Уейн Рууни