Шампионът на Беларус БАТЕ Борисов загуби като домакин в Минск от европейския клубен шампион Барселона с 0:5 в среща от втория кръг на Група “H” в Шампионската лига. Каталунците стигнаха до очаквания разгромен успех след автогол на Александър Володко (19) и попадения на Педро Родригес (22) и Лионел Меси (38, 56).

Още първия съдийски сигнал на германеца Мануел Грефе каталунците се настаниха трайно в половината на домакините, които се защитаваха буквално с 11 човека и откровено бяха излезли за 0:0. БАТЕ успя да удържи натиска на Барса само до 19-ата минута, когато след центриране от дясно Александър Володко бе притиснат на задната греда от Лионел Меси и си вкара автогол за 0:1. Три минути по-късно Давид Вия центрира прецизно отляво, стражът на БАТЕ Гутор излезе неразчетено и Педро Родригес с глава покачи на 0:2. В 31-а минута Володко от домакините бе изведен сам срещу Валдес, но не успя да върне едно попадение. След още 7 минути игра дойде и мигът на суперзвездата Лионел Меси, който се възползва от грешка на Гутор и направи нещата класически. След почивката Барса намали темпото, но въпреки това вкара нови две попадения. Първи Меси се разписа в 56-ата минута за 0:4, а в последната 90-а минута след нова грешка в отбраната на домакините Давид Вия излезе сам срещу Гутор и не сгреши за крайното 0:5.

След разгромния си успех Барса излезе начело в групата с актив от 4 точки, докато БАТЕ остана на последната позиция с една точка.

0:1 А.Володко (19-автогол), 0:2 Педро Родригес (22), 0:3 Лионел Меси (38), 0:4 Лионел Меси (56), 0:5 Давид Вия (90)