Холандският национал Робин ван Перси вкара хеттрик за впечатляващата победа на Арсенал с 5:3 над Челси в мач от 10 кръг на Висшата лига. “Сините” на два пъти повеждаха в резултата, но “артилеристите” успяваха да изравнят и да стигнат до победата.

Франк Лампард даде аванс на домакините в 14-ата минута след удар с глава, а Ван Перси изравни в 36-ата на празна врата. Джон Тери възстанови преднината на Челси точно преди почивката с удар от 16 метра.

Анде Сантос вкара за 2:2 четири минути след началото на второто полувреме с удар от границата на наказателното поле. Тио Уолкът даде на Арсенал лидерство в резулата в 55-ата минута, но драмата се състоя в последните 10 минути на мача.

В 80-ата минута Хуан Мата изравни за Челси, но последваха нови два гола на Робин ван Перси. Холандецът се възползва от слаб пас на Флоран Малуда към Джон Тери и се разписа в 85-ата минута. В добавеното време той вкара третия си гол след асистенция на Микел Артета.

Успехът изкачи Арсенал на шесто място в класирането с 16 точки, на три зад Челси, който заема третата позиция. Четвъртият Нюкасъл има същия актив като “сините”. “Свраките” гостуват на Сток Сити в понеделтик. Петият в класирането Тотнъм, който е с 16 точки, утре приема КПР./БЛИЦ

Челси – Арсенал 3:5
1:0 Франк Лампард (14), 1:1 Робин ван Перси (36), 2:1 Джон Тери (45), 2:2 Андре Сантос (49), 2:3 Тио Уолкът (55), 3:3 Хуан Мата (80), 3:4 Робин ван Перси (85), 3:5 Робин ван Перси (90+2)
29.10.11
17:00 ч.
Манчестър Сити – Уулвърхемптън (Нова Спорт)
Баланс: 106 мача, 41 победи за Манчестър Сити, 23 равенства, 42 победи за Уулвърхемптън
Съндърланд – Астън Вила (Диема)
Баланс: 158 мача, 53 победи за Съндърланд, 39 равенства, 66 победи за Астън Вила