Българският национал Мартин Петров игра 20 минути за Болтън при загубата с 1:2 като гост на Уест Бромич в мач от 12 кръг на Висшата лига.

Успехът качи “дроздовете” в първата десетка на класирането, а Болтън задълбочи проблемите си. Мартин Петров се появи в игра в 70-ата минута на мястото на Крис Ийгълс.

Джером Томас даде аванс на домакините в 16-ата минута, когато се измъкна от неуспешен опит за изкуствена засада и преодоля Юси Яскелайнен.

Пет минути по-късно гостите изравниха. Хърватският нападател Иван Класнич бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Фабрис Муамба в наказателното поле.

Шейн Лонг донесе победата на Уест Бромич. 24-годишният ирландец вкара четвъртия си гол за сезона в 56-ата минута. Той се завърна в игра след четириседмично лечение на контузия в коляното.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 12 КРЪГ
19.11.11
14:45 ч.
Норич – Арсенал 1:2
1:0 Стив Морисън (16), 1:1 Робин ван Перси (26), 1:2 Робин ван Перси (59)
19.11.11
17:00 ч.
Евертън – Уулвърхемптън 2:1
0:1 Стивън Хънт (37-дузпа), 1:1 Фил Джагиелка (44), 2:1 Лейтън Бейнс (83-дузпа)
19.11.11
17:00 ч.
Манчестър Сити – Нюкасъл 3:1
1:0 Марио Балотели (41-дузпа), 2:0 Майка Ричардс (44), 3:0 Серхио Агуеро (72), 3:1 Дан Гослинг (89)
19.11.11
17:00 ч.
Сток Сити – КПР 2:3
1:0 Джонатан Уотърс (8), 1:1 Хейдар Хелгусон (22), 1:2 Люк Йънг (44), 1:3 Хейдар Хелгусон (54), 2:3 Райън Шоукрос (64)
19.11.11
17:00 ч.
Съндърланд – Фулъм 0:0
19.11.11
17:00 ч.
Уест Бромич – Болтън 2:1
1:0 Джером Томас (16), 1:1 Иван Класнич (21-дузпа), 2:1 Шейн Лонг (56)
19.11.11
17:00 ч.
Уигън – Блекбърн 3:3
0:1 Айегбени Якубу (2), 1:1 Жорди Гомес (8), 2:1 Гари Колдуел (31), 2:2 Дейвид Хойлит (60), 3:2 Алберт Крусат (88), 3:3 Айегбени Якубу (90+9-дузпа)