Челси разби у дома Валенсия с класическото 3:0 в среща от последния кръг на Група “E” и се класира за 1/8-финалите на Шампионската лига. Головете вкараха Дидие Дрогба (3, 76) и Рамирес (23).

Двубоят на „Стамфорд Бридж” започна страхотно за домакините. Още в 3-ата минута Дидие Дрогба получи пас от Хуан Мата в наказателното поле на Валенсия, финтира бранител и не остави никакви шансове на вратаря Диего Алвеш за 1:0. След гола „прилепите” взеха инициативата и създадоха редица положения, но отличните изяви на Петер Чех, а веднъж и гредата спасиха Челси. Домакините нанесоха втори удар в 23-ата минута, когато Дрогба даде извеждащ пас към Рамирес, който отблизо увеличи на 2:0. До края на полувремето нови голове не паднаха, но гостите имаха още няколко отлични ситуации.

След почивката Валенсия опита всичко по силите си, за да върне интригата в мача, но късметът не беше на негова страна. В 76-ата минута Хуан Мата изведе прекрасно Дидие Дрогба сам срещу вратаря Диего Алвеш и националът на Кот Д’Ивоар с майсторски удар отбеляза втория си гол и оформи крайното 3:0.

С успеха си Челси събра 11 точки и спечели Група „Е”, докато Валенсия остана на трета позиция с 8 пункта и ще продължи да се състезава в Лига Европа през пролетта.

ГРУПА “E”
 1:0 Дидие Дрогба (3), 2:0 Рамирес (22), 3:0 Дидие Дрогба (76)

Лондон, “Стамфорд Бридж”
Съдия: Джанлука Роки (Италия)

Челси: 1.Чех, 3.Ашли Коул, 26.Тери, 2.Иванович, 4.Давид Луис, 16.Раул Мейрелеш, 7.Рамирес (65 – 12.Оби Микел), 6.Ориол Ремеу , 11.Дрогба (78 – 9.Фернандо Торес), 23.Стъридж, 10.Мата (83 – 15.Малуда)

Валенсия: 1.Диего Алвеш, 22.Матийо, 12.Бараган, 4.Рами, 17.Жорди Алаба (55 – 11.Адуриц), 18.Виктор Руис, 6.Албелда, 24.Коста , 8.Фегули (65 – 19.Пабло Ернандес), 9.Солдадо, 7.Жонас