Барселона разби като домакин БАТЕ (Борисов) с 4:0 в среща от последния шести кръг на Група “H” в Шампионската лига.

Катаунците излязоха с голяма част от резервите и някои юноши с оглед предстоящото „Ел Класико” срещу Реал (Мадрид) на 10 декември (събота). Въпреки това БАТЕ отново не успя да се опре на домакините, които бяха по-активният тим на своя „Камп Ноу”. В 35-ата минута възпитаниците на Хосеп Гуардиола поведоха, след като Рафиня подаде към Педро, който продължи към Серхи Роберто и последният от 15 метра бе точен за 1:0.

След почивката в 60-ата минута Мартин Монтоя удвои преднината на каталунците – 2:0. Три минути по-късно пък Исаак Куенка намери на чудесна позиция Педро, който с пета направи резултата класически – 3:0. Минута преди края на редовното време Барса получи правото да изпълни дузпа и Педро оформи крайното 4:0.

С тази победа каталунците завършиха Група H като лидери с 16 точки, докато БАТЕ (Борисов) остана последен с 2 пункта и приключва с участието си в евротурнирите за този сезон.

1:0 Серхи Роберто (35), 2:0 Мартин Монтоя (60), 3:0 Педро (63), 4:0 Педро (89-дузпа)

Барселона, “Камп Ноу”
Съдия: Уилям Колъм (Шотландия)

Барселона: 13.Пинто, 19.Максуел, 24.Фонтас, 32.Барта, 35.Монтоя, 11.Тиаго Алкантара, 28.Дос Сантос (58 – 26.Муниеса), 30.Серхи Роберто (79 – 29.Риверола), 34.Рафиня (70 – 27.Жерард), 17.Педро, 39.Куенка

БАТЕ: 30.Кутор, 21.Филипенко, 5.Юревич , 18.Бордачев, 22.Симич, 2.Лихтарович (67 – 23.Олекнович), 25.Бага, 10.Ренан (77 – 99.Кежман), 8.Володко, 17.Павлов (64 – 11.Гордейчук), 7.Концевой