Германският шампион Борусия (Дортмунд) допусна пълен обрат от 2:0 до 2:3 у дома срещу Марсилия в среща от последния шести кръг на Група „F” в Шампионската лига. Победата прати френския гранд на 1/8-финалите и изхвърли вестфалци от евротурнирите за този сезон.

Мачът на „Сигнал Идуна Парк” започна с домакински натиск, който бе материализиран в 23-ата минута. След изпълнение на тъч Себастиан Кел се пребори за висока топка и я свали към Якоб Блашчиковски, който от 8 метра препарира Манданда – 1:0. Шест минуто по-късно Мбиа вдигна високо крак в собственото си наказателно поле и нокаутира Себастиан Кел, който бе заменен принудително и на негово място игра се появи Да Силва. При последвалата дузпа в 32-ата минута Матс Хумелс хладнокръвно реализира за 2:0. Заради бавеното на играта около травмата на Кел първата част бе продължена с 4 минути, в последната от които Лоик Реми засече с глава центриране на Амалфитано и намали на 2:1.

След почивката играчите на френския гранд бяха далеч по-активни и напълно заслужено стигнаха до пълен обрат, който ги класира в следващата фаза. На няколко пъти Роман Вайденфелер се намесваше решително след опасни удари, но нямаше какво да стори в 85-ата минута, когато след изпълнение на корнер Андре Аею скочи над всички и с глава изравни за 2:2. Само две минути по-късно Матийо Валбуена вкара много красив гол за 2:3. До този момент от тази група на 1/8-финалите се виждаше гръцкият Олимпиакос, който победи на свой терен Арсенал с 3:1. Голът на Валбуена обаче погреба мечтите на гърците и класира Марсилия за следващата фаза.

С победата си френския гранд завърши на второ място в Група “F” с 10 точки, докато Дортмунд остана на последната четвърта позиция с 4 точки и приключи участието си в евротурнирите за този сезон.

1:0 Якоб Блашчиковски (23), 2:0 Матс Хумелс (32-дузпа), 2:1 Лоик Реми (45+4), 2:2 Андре Аею (85), 2:3 Матийо Валбуена (87)

Дортмунд, “Сигнал Идуна Парк”
Съдия: Хауърд Уеб (Англия)

Дортмунд: 1.Вайденфелер, 15.Хумелс, 26,Пишчек, 27.Фелипе Сантана , 5.Кел (32 – 8.Антонио Да Силва), 16.Блашчиковски, 24.Льове, 21.Гюндоган, 11.Гьотце (46 – 44.Перишич), 18.Бариос (63 – 23.Кагава), 9.Левандовски

Марсилия: 30.Манданда, 21.Диавара, 13.Траоре, 2.Сезар Аспиликуета, 3.Н’кулу, 8.Лучо Гонзалес (67 – 23.Джордан Аею), 4.Диара , 18.Амалфитано , 17.Мбиа (46 – 7.Шейру), 11.Реми (74 – 28.Валбуена ), 20.Андре Аею