АПОЕЛ (Никозия) загуби у дома от Шахтьор (Донецк) с 0:2 в среща от последния шести кръг на Група “G”, но въпреки това завърши на първо в крайното класиране и ще бъде поставен при жребия за 1/8-финалите на Шампионската лига.

През целия мач гостите от Донецк бяха по-активни. В 13-ата минута те пропуснаха да поведат, след като Луис Адриано пропусна дузпа. Все пак възпитаниците на Мирча Луческу взеха аванс в 62-ата минута, когато Вилиан даде страхотен пас към Вячеслав Шевчук, който намери Луис Адриано и последният отблизо реализира за 0:1. В 78-ата минута превъзходството на Шахтьор бе узаконено и с второ попадение, след като Урко изби опасен удар на Фернандиньо, но при добавката Селезньов бе точен за крайното 0:2.

В крайното класиране АПОЕЛ остана на първо място с 9 точки, колкото има и Зенит. Кипърците обаче имат по-добри показатели в директните двубои, заради което ще бъдат поставени при жребия за 1/8-финалите. Шахтьор завърши последен с 5 точки и приключи участието си в евротурнирите този сезон.

0:1 Луис Адриано (62), 0:2 Йевен Селезньов (78)

Никозия, “ГСП”
Съдия: Овидиу Алин Хатеган (Румъния)

АПОЕЛ (Никозия): 78.Урко, 3.Пауло Жорже, 6.Марсело Оливейра , 5.Яхич, 7.Пурсайтидис, 26.Нуно Мораиш, 81.Марсиньо (60 – 14.Белаид), 10.Хараламбидис (77 – 20.Адомо), 29.Александру , 21.Густаво Мандука (68 – 9.Солари ), 11.Тричковски

Шахтьор (Донецк): 25.Рибка, 33.Срна, 5.Кучер, 3.Хюбшман, 13,Шевчук , 44.Ракитский , 10.Вилиан (84 – 99.Мартинс), 7.Фернандиньо, 22.Мхитариян , 20.Дъглас Коста (76 – 11.Едуардо Да Силва), 9.Луис Адриано (73 – 17.Селезньов)