Манчестър Юнайтед победи с 2:0 като гост КПР и оглави класирането във Висшата лига с 39 точки. Досегашният лидер Манчестър Сити е с 38, а от 18:10 часа му предстои домакинство на Арсенал, който има 29 точки в актива си.
Победата на "червените дяволи" срещу новака дойде след попадения на Уейн Рууни още в 52-ата секунда и на Майкъл Карик в 56-ата минута. Избраниците на Сър Алекс не се напрягаха много и с лекота пропуснаха доста изгодни положения за гол.

Напълно възстановеният от контузия Димитър Бербатов беше на резервната скамейка, но не получи шанс за изява от Фъргюсън, който в течения на мача пусна в игра Хавиер Ернандес, Райън Гигс и Ашли Йънг, но не и Митко. Титуляри в атаката на гостите започнаха Рууни и Дани Уелбек.

Английският национал даде спокойствие на "червените дяволи", откривайки резултата още в началото на двубоя. Рууни вкара в 52-ата секунда, след като засече отблизо с глава центриране на Антонио Валенсия от дясно - 0:1.

В 24-ата минута Уелбек вкара топката за втори път в мрежата на Радек Черни, но попадението беше отменено заради несъществуваща засада. Последваха пропуски на Джони Еванс и Фил Джоунс, като при този резултат приключи първото полувреме.

В 56-ата минута Майкъл Карик удвои аванса на Манчестър Юнайтед, след като се възползва от грешка на Джоуи Бартън в централната зона на терена, овладя топката, направи самостоятелен пробив и стреля точно от границата на наказателното поле, правейки безпомощен Черни - 0:2.

Веднага вратарят на КПР спаси удар от изгодно положение на Уелбек, който пропусна да направи преднината на "червените дяволи" класическа. В 68-ата минута и гредата помогна на домакините след удар на Фил Джоунс. В 75-ата Ди Джей Кембъл изпусна най-чистото положениe за тима от Лондон. Така КПР записа осмо поражение от началото на сезона във Висшата лига и заема 15-ото място с актив от 16 точки.

Шампионът Манчестър Юнайтед не е губил мач за първенство от онова 1:6, нанесено от градския съперник Сити на 23 октомври.

Съставът на Манчестър Юнайтед: 1.Давид Де Хеа, 12.Крис Смолинг, 6.Джони Еванс, 5.Рио Фърдинанд, 3.Патрис Евра, 25.Антонио Валенсия, 4.Фил Джоунс, 16.Майкъл Карик, 17.Нани (88-18.Ашли Йънг), 10.Уейн Рууни (78-11.Райън Гигс), 19.Дани Уелбек (63-14.Хавиер Ернандес)

Евертън – Норич 1:1
0:1 Грант Холт (28), 1:1 Леон Озмън (82)
17.12.11
17:00 ч.
Фулъм – Болтън 2:0
1:0 Клинт Демпси (33), 2:0 Брайън Руис (34)
17.12.11
17:00 ч.
Нюкасъл – Суонзи 0:0
17.12.11
17:00 ч.
Уулвърхемптън – Сток Сити 1:2
1:0 Стивън Хънт (17-дузпа), 1:1 Кевин Дойл (58-авт.), 1:2 Питър Крауч (70)
17.12.11
19:30 ч.
Уигън – Челси 1:1
0:1 Даниел Стъридж (59), 1:1 Жорди Гомес (88)
18.12.11
14:00 ч.
КПР – Манчестър Юнайтед 0:2
0:1 Уейн Рууни (1), 0:2 Майкъл Карик (56)
Манчестър Сити – Арсенал (Диема)
Баланс: 166 мача, 43 победи за Манчестър Сити, 39 равенства, 84 победи за Арсенал

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.