Ювентус направи грешна стъпка в борбата за титлата в Серия “А”, след като направи домакинско 1:1 с Каляри в мач от 18 кръг.

Мирко Вучинич даде аванс на “бианконерите” в седмата минята, а Андреа Чосу изравни две минути след началото на второто полувреме.

Въпреки равенството Ювентус излезе еднолично начело в класирането. “Старата госпожа” има една точка аванс пред Милан, който по-късно днес среща Интер в градското дерби.

Фиорентина допуснта домакинска загуба с 0:1 от намиращия се в зоната на изпадащите Лече. Единственото попадение в мача бе реализирано от Давид ди Микеле в 66-ата минута от дузпа.

Лацио - Аталанта 2:0
1:0 Андерсон Ернанеш (20-дузпа), 2:0 Мирослав Клозе (90+1)
15.01.12
16:00 ч.
Чезена - Новара 2:1
1:0 Адриан Муту (20), 2:0 Адриан Муту (39-дузпа), 3:0 Лиандро Ринаудо (45-автогол), 3:1 Такаюки Моримото (89)
Дженоа - Удинезе 3:2
0:1 Дамиано Феронети (14), 1:1 Андреас Гранквист (49), 2:1 Бошко Янкович (51), 3:1 Родриго Паласио (70), 3:2 Антонио ди Натале (75-дузпа)
15.01.12
16:00 ч.
Ювентус - Каляри 1:1
1:0 Мирко Вучинич (7), 1:1 Андреа Косу (48)
15.01.12
16:00 ч.
Парма - Сиена 3:1
1:0 Джонатан Биабиани (24), 2:0 Франческо Валиани (66), 2:1 Паоло Гроси (79), 3:1 Себастиан Джовинко (90)