Евертън победи у дома Челси с 2:0 в среща от 25-ия кръг на английската Висша лига. „Карамелите” започнаха мача на своя „Гудисън Парк” по страхотен начин, след като още в 5-ата минута Стивън Пиенар се възползва от грешка в защитата на гостите и реализира за 1:0. В 18-тата минута Донован можеше да удвои, но Чех показа класа и не допусна ново попадение. Челси отговори с опасни изстрели на Стъридж в 27-мата минута и на Лампард 2 минути по-късно. След почивката в 71-ата минута Лендън Донован даде извеждащ пас към аржентинския нападател Денис Стракваларуси, който вкара за 2:0 и направи на пух и прах надеждите на гостите поне за точка в този мач. След победата си Евертън събра 33 точки, докато Челси отстъпи на пета позиция с 43 точки.

В същото време Съндърланд загуби на свой терен от Арсенал с 1:2, въпреки че поведе в резултата с 1:0. Срещата започна динамично и с подчертано игрово и териториално предимство за гостите. В 38-ата минута защитникът на гостите Пер Мертезакер игра с ръка в собственото си наказателно поле, но дузпа за "черните котки" не бе отсъдена. До края на полувремето голове така и не паднаха. След почивката „топчиите” отново бяха по-активни. В 66-ата минута Окслейд-Чембърлейн бе заменен в състава на гостите от ветерана Тиери Анри, който изигра последните си минути с екипа на „артилеристите”, преди да се завърне е Ню Йорк Ред Булс, от където бе преотстъпен. Четири минути по-късно Мертезакер се спъна и се самоконтузи, а Джеймс МакКлийн се озова на чиста стрелкова позиция и с диагонален удар откри резултата за 1:0. Само пет минути по-късно „топчиите" изравниха след прекрасен удар по земя на Аарън Рамзи, а преди да влезе във вратата, топката рикошира и в двете странични греди на Миньоле – 1:1. Последва натиск на Арсенал и в добавеното време гостите стигнаха до пълен обрат, след като в последния си мач за тях Тиери Анри вкара за крайното 1:2. С успеха си „артилеристите” се изкачиха на четвърто място във временното класиране с 43 точки и по-добра голова разлика от Челси. Съндърланд остана на девето място с 33 пункта.

В останалите срещи от кръга Блекбърн надви у дома КПР с 3:2, Фулъм победи на свой терен Сток Сити с 2:1, а уелският Суонзи допусна поражение пред собствена публика от другия новак Норич с 2:3.
пред седмия Ливърпул.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 25 КРЪГ
11.02.12
14:45 ч.
Манчестър Юнайтед – Ливърпул 2:1
1:0 Уейн Рууни (47), 2:0 Уейн Рууни (50), 2:1 Луис Суарес (80)
11.02.12
17:00 ч.
Блекбърн – КПР 3:2
1:0 Якубо Айегбени (15), 2:0 Стивън Нзонзи (23), 3:0 Недум Онуоха (45+4 - автогол), 3:1 Джейми Маккий (71), 3:2 Джейми Маккий (90+1)
11.02.12
17:00 ч.
Болтън – Уигън 1:2
0:1 Гари Колдуел (43), 1:1 Марк Дейвис (67), 1:2 Джеймс Маккартър (76)
11.02.12
17:00 ч.
Евертън – Челси 2:0
1:0 Стивън Пиенаар (5), 2:0 Денис Стракваларуси (71)
11.02.12
17:00 ч.
Фулъм – Сток Сити 2:1
1:0 Павел Погребняк (16), 2:0 Томас Сьоренсен (27), 2:1 Райън Шоукрос (78)
11.02.12
17:00 ч.
Съндърланд – Арсенал 1:2
1:0 Джеймс Маклийн (70), 1:1 Аарон Рамзи (75), 1:2 Тиери Анри (90+1)
11.02.12
17:00 ч.
Суонзи – Норич 2:3
1:0 Дани Греъм (23), 1:1 Грант Холт (48), 1:2 Антъни Пилкингтън (51), 1:3 Грант Холт (61), 2:3 Дани Греъм (87-дузпа)
11.02.12
19:30 ч.
Тотнъм – Нюкасъл 5:0
1:0 Беноа Асу-Екото (4), 2:0 Луис Саха (6), 3:0 Луис Саха (20), 4:0 Нико Кранчар (34), 5:0 Емануел Адебайор (65)
12.02.12
15:30 ч.
Уулвърхемптън – Уест Бромич (Нова Спорт)
Баланс: 147 мача, 52 победи за Уулвърхемптън, 40 равенства, 55 победи за Уест Бромич
12.02.12
18:00 ч.
Астън Вила – Манчестър Сити (Диема)
Баланс: 145 мача, 51 победи за Астън Вила, 38 равенства, 56 победи за Манчестър Сити

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.