Лацио спечели и второто римско дерби с Рома през този сезон в Серия “А”. Това се случва за първи път от 15 години. “Орлите” се наложиха с 2:1 над “вълците” в мач от 26 кръг, като победиха в есенния двубой със същия резултат.

Лацио взе аванс в 10-ата минута, когато Андерсон Ернанеш бе точен от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за фаул на вратаря Маартен Стекеленбург срещу Мирослав Клозе. За нарушението холандският страж получи червен картон.

Въпреки че Рома бе с човек по-малко, тимът успя да стигне до изравнително попадение. Фабио Борини бе точен в 16-ата. Стефано Маури донесе победата на Лацио с гола си в 62-ата минута.

“Орлите” също завършиха мача с 10 души. Защитникът Лионел Скалони получи втори жълт картон 5 минути преди края на срещата. С победата Лацио излезе на трето място в класирането с 48 точки, две повече от Удинезе, койно направи 0:0 при гостуването си на Аталанта.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 26 КРЪГ
03.03.12
19:00 ч.
Палермо – Милан 0:4
0:1 Златан Ибрахимович (22), 0:2 Златан Ибрахимович (31), 0:3 Златан Ибрахимович (35), 0:4 Тиаго Силва (58)
03.03.12
21:45 ч.
Ювентус - Киево 1:1
1:0 Паоло Де Челйе (18), 1:1 Букари Драме (76)
04.03.12
13:30 ч.
Парма – Наполи 1:2
0:1 Единсон Кавани (40), 1:1 Кристиан Дзакардо (76), 1:2 Есекил Лавеци (84)
04.03.12
16:00 ч.
Удинезе – Аталанта 0:0
04.03.12
16:00 ч.
Сиена – Каляри 3:0
1:0 Ерион Богдани (41), 2:0 Емануеле Калайо (80), 3:0 Кристиано дел Гросо (82)
04.03.12
16:00 ч.
Фиорентина – Чезена 2:0
1:0 Вангелис Морас (60-автогол), 2:0 Матия Настасич (74)
04.03.12
16:00 ч.
Лече – Дженоа 2:2
0:1 Джузепе Скули (21), 1:1 Луис Фернандо Муриел (61), 2:1 Давиде Бривио (81), 2:2 Джузепе Скули (85)