Твенте еднолично оглави класирането на Ередивизи, след като се наложи с 1:0 като гост на Камбуур в мач от 9 кръг на холандското първенство.

Домакините играха доста затворено през първото полувреме, но въпреки това стигнаха до две положения, които бяха пропуснати от Ерик Бакер и Михиел Хемен.

Малко след почивката гостите откриха резултата. Люк Кастаинос беше точен в 49-ата минута. 21-годишният нападател вече има четири гола през този сезон.

С този успех Твенте събра 18 точки и има три точки аванс пред ПСВ Айндховен и Хееренвеен. “Филипсите” в неделя приемат Валвайк, докато мачът на Хееренвеен с АДО Ден Хааг беше отложен.

ХОЛАНДИЯ, ЕРЕДИВИЗИ, 9 КРЪГ
От 4 октомври (петък)
Камбуур – Твенте 0:1
От 5 октомври (събота)
АДО Ден Хааг – Хееренвеен - отложен

ПРЕДСТОЯЩИ
На 5 октомври (събота): Рода – Цволе, Го Ахед Игълс – НЕК Наймеген, НАК Бреда - Хераклес
На 6 октомври (неделя): Аякс – Утрехт, Витес – Фейенорд, Грьонинген – АЗ Алкмаар, ПСВ Айндховен - Валвайк

КЛАСИРАНЕ: 1.ТВЕНТЕ 18 т., 2.ПСВ Айндховен 15 т., 3.Хееренвеен 15 т., 4.Аякс 14 т., 5.Цволе 14 т. и др.