Хеттрик на Джон Карю през второто полувреме спаси Стилиян Петров и Астън Вила от сензационно отпадане на четвъртфиналите на ФА Къп.

“Виланите” губеха с 0:2 от Рединг на почивката на “Мадейски Стейдиъм”, но през второто полувреме стигнаха до обрат и успех с 4:2.

Шейн Лонг вкара и двата гола за “роялистите” през първата част, но Ашли Йънг върна едно попадение веднага след почивката.

В 51-ата Карю изравни, след като с глава засече центриране на Стюърт Даунинг. Шест минути по-късно норвежецът даде аванс на Вила, а в добавеното време се разписа и от дузпа, отсъдена за фаул срещу него на Ивар Ингимарсон./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ФА КЪП, 1/4-ФИНАЛИ
Oт 6 март (събота)
Портсмут – Бирмингам 2:0
1:0 Фредерик Пикьон (67), 2:0 Фредерик Пикьон (70)

Фулъм – Тотнъм 0:0

От 7 март (неделя)
Рединг – Астън Вила 2:4
1:0 Шейн Лонг (27), 2:0 Шейн Лонг (42), 2:1 Ашли Йънг (47), 2:2 Джон Карю (51), 2:3 Джон Карю (57), 2:4 Джон Карю (90+3)