Байерн се издъни при гостуването си на борещия се за мястото си в Бундеслигата Кьолн и допусна обрат от 2:0 до 2:3 в мач от 21 кръг на германското първенство. Поражението смъкна тима на Луис ван Гаал на пето място в класирането.

Баварците имаха аванс от два гола на почивката след попаденията на Марио Гомес и Хамит Алтънтоп. Десет минути след началото на второто полувреме Кристиан Клеменс върна един гол за Кьолн, а след това бившият нападател на Литекс Миливойе Новакович се разписа в 62-ата и 73-ата минути.

Това бе първата домакинска победа на “козлите” над Байерн от 16 години, като последната бе успехът с 3:1 на 1 април 1995 г. Луис ван Гаал продължава да няма победа над Кьолн начело на баварците, той вече има баланс от три равенства и една загуба./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 21 КРЪГ
От 4 февруари (петък)

От 5 февруари (събота)
1:0 Андре Шюрле (19), 1:1 Клаудио Писаро (90)

1:0 Гилфи Сигурдсон (28), 2:0 Себастиан Руди (40), 2:1 Ервин Хофер (58), 2:2 Родни (60), 3:2 Ведад Ибишевич (63)

0:1 Марио Гомес (22), 0:2 Хамит Алтънтоп (43), 1:2 Кристиан Клеменс (55), 2:2 Миливойе Новакович (62), 3:2 Миливойе Новакович (73)

1:0 Серджо Пинто (4)

1:0 Кристиан Айглер (60)

На 5 февруари (събота)
19:30 часа Борусия (Мьонхенгладбах) – Щутгарт (Евроспорт 2 България)
Баланс: 81 мача, 22 победи за Борусия (Мьонхенгладбах), 25 равенства, 34 победи за Щутгарт