Австрия победи Уругвай с 2:1 в контролна среща, която се игра на стадион „Ернст Хапел” във Виена. Марсел Забитцер (5) даде ранна преднина на домакините след пас на Бургщалер, но Единсон Кавани (10) бързо изравни, възползвайки се от подаване на Уретавиская. Малко преди края Луис Шауб (87) донесе победата за австрийците.

Белгия излъга Япония с 1:0 в приятелската среща помежду им в Брюж. Единственият и победен гол за „червените дяволи” реализира нападателят на Манчестър Юнайтед Ромелу Лукаку (72) след асистенция на Насер Шадли.

Уелс пък изпусна победата срещу осигурилия си дебютно участие на световни първенства тим на Панама. „Драконите” бяха без звездата си Гарет Бейл и можеше да поведат още в 42-ата минута, но Сам Воукс пропусна дузпа. След почивката все пак Томас Лоурънс (75) даде аванс на домакините след пас на Тейлър. В последните секунди обаче Армандо Купър (90+3) оформи крайния резултат след пас на Диас.