Баскетболистите на Академик Бултекс 99 победиха Балкан (Ботевград) с 68:59 в мач №2 от полуфиналната серия помежду им в НБЛ и изравни резултата в нея.

Пловдивският тим имаше надмощие в първата част, приключила при 25:18. На почивката разликата достигна 16 точки - 44:28. Резултатността бе по-ниска в третата част, но разликата не бе намалена - 55:39. В средата на четвъртата част Академик водеше с 61:47, а Балкан съкрати аванса на домакините до 61:57 при оставащи малко повече от две минути до финалната сирена. До края обаче пловдивчани не допуснаха обрат и спечелиха с 68:59.

Димитър Димитров бе най-резултатен за победата със 17 точки, Александър Груев вкара 15, а Никола Маравич и Айзея Юмипиг добавиха по 13.

ДиВон Уошингтън реализира 16 за Балкан, а Венцислав Петков реализира 13. Христо Захариев се отчете с 10 точки.

Следващите две срещи са в “Арена Ботевград” този петък и неделя, а ако се стигне до пети мач, той ще бъде отново в Пловдив.