Баскетболистите на Академик Бултекс 99 победиха у дома тези на Ямбол със 103:72 в третия мач от четвъртфиналната серия помежду им и с 2-1 успеха се класираха за първи път в историята на полуфиналите в НБЛ, където ще се изправят срещу Балкан.

Тимът от Пловдив доминираше през цялата среща и нямаше проблеми да се поздрави с крайния успех. Със седмата тройка и трета на своята сметка Мартин Дурчев затвори първата част при 33:23, а домакините продължиха да увеличават аванса си, който скочи до над 20 точки в началото на третата четвърт, в средата на която Ямбол вече изоставаше с 30 точки и интригата се загуби. Така срещата просто се доигра в последната част.

Най-резултатен за победителите бе Васил Бачев с 18 точки, а Мартин Дурчев добави 16 точки и 9 асистенции. За гостите от Ямбол Алан Арнет реализира 22 точки.

Първата среща между Академик Бултекс 99 и Балкан от полуфиналната им серия е на 6 май в Пловдив.