Азербайджан победи Швеция с 82:76 в мач от нашата група в квалификациите за европейското първенство. Успехът на азерите обаче не бе достатъчен, тъй като те трябваше да победят с 13 точки разлика за да имат предимство пред нас в крайното класиране.

За шампионата на стария континент се класират първите два отбора от всяка от шестте групи и най-добрите четири тима. България има малък шанс да се добере до второто място в нашата група – за целта трябва да бие Германия днес. Ако приемем, че по-логичното е да загубим от Германия и в последната си среща на 8 септември победим Люксембург, ще се борим с Швеция и Азербайджан за третото място. Азерите трябваше да победят с повече от 13 точки разлика шведите, за да бъдат с предимство за третата позиция.

Двубоя започна добре за Азербайджан, които след края на първата четвъртина имаха преднина от 6 точки - 25:19. До почивката обаче шведите се стегнаха и подобриха стрелбата си в резултат на което резултата стана 40:39 за азерите на почивката.

Третата и четврътата част бяха изключително равностойни и въпреки напористат игра на азерите разликата не набъбна особено. В крайна сметка след 82:76 за Азербайджан България остана в играта за разпределение на местата, даващи право за участие на Европейското първенство по баскетбол.